Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 13:16

07:29 16:06

23:25 11:00

0°C
  • Przeważnie słonecznie
  • Odczuwalna -1°C
  • Ciśnienie 1030 hPa
  • Wiatr NE 11 km/h
14
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
33% normy
pm 10
19% normy
Jutro -1°C -2°C
Wtorek 2°C -2°C

Ekstremalnie niskie ciśnienie. Złe wieści dla organizmu

​Czwartek będzie ciężkim dniem dla osób, które są wrażliwe na to, co dzieje się w pogodzie. Dziś bardzo niskie ciśnienie może powodować silny ból głowy, ale również senność, rozdrażnienie, znużenie i rozkojarzenie. Winowajcą jest niż Daniel, który przechodzi przez Polskę.

Najniższe ciśnienie w Polsce odnotujemy dziś na północy kraju - barometry wskażą tam 975 hPa. Bardzo niska wartość spowodowana jest niżem Daniel, przechodzącym w pierwszej części dnia nad południowym Bałtykiem.

Tak niskich wartości na barometrach nie mieliśmy w Polsce od stycznia 2019 roku. Wyjątkowo niskie ciśnienie notujemy dziś w większości regionów kraju.

W centrum Polski barometry wskazują niecałe 990 hPa, a na południu, gdzie ciśnienie jest najwyższe, wartości nie przekraczają 1000 hPa.

Różnica w ciśnieniu między północnymi a południowymi krańcami kraju wynosi więc ponad 20 hPa.

Reklama

Jakie ciśnienie jest najlepsze dla organizmu? Pisze o tym serwis TwojaPogoda

Niskie ciśnienie to niejedyna zła informacja w czwartek. Dziś będzie nam również towarzyszyć porywisty wiatr, osiągający przeważnie do 50-60 km/h, ale w północnych regionach kraju nawet do 80-90 km/h.

Oprócz wiatru i niskiego ciśnienia będziemy mieli dziś do czynienia ze wzrostem wilgotności powietrza, co także trzeba zaliczyć do niekorzystnych czynników dla naszego organizmu. Do tego wszystkiego dochodzą również wahania temperatury.

Sprawdź, jak ciśnienie atmosferyczne wpływa na twoje samopoczucie

Kawa i papierosy? Mogą zaszkodzić

Jak reaguje nasze ciało na taką pogodę? Osoby wrażliwe na wahania ciśnienia mogą odczuwać silne bóle głowy i łamanie w kościach. Towarzyszyć temu może również rozkojarzenie, senność i znużenie.

Pogoda na Interii sprawdza się! Teraz także w aplikacji. Zainstaluj na Androidzie i nie daj się zaskoczyć pogodzie »

Osoby chorujące nadciśnienie mogą dziś narzekać na silne migreny. Specjaliści odradzają w tym przypadku palenie papierosów i picie kawy - spowoduje to nasilenie złego samopoczucia. Zdecydowanie lepszy będzie odpoczynek, a nawet krótka drzemka w ciągu dnia. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: ból głowy | ciśnienie | pogoda

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama