Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 19:15

04:25 20:40

00:23 05:52

25°C
  • Zachmurzenie duże
  • Odczuwalna 24°C
  • Ciśnienie 1020 hPa
  • Wiatr SSE 18 km/h
11
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
27% normy
pm 10
16% normy
Jutro 29°C 13°C
Wtorek 28°C 14°C

Dzień z masą słońca. Coraz mniej "zimnych ogrodników"

Przymrozków robi się coraz mniej, ale nie powiedziały jeszcze ostatniego słowa. "Zimni ogrodnicy" powoli znikają, chociaż w nocy jeszcze nawiedzą część naszego kraju. Według prognoz "zimna Zośka" możliwa będzie na południowym wschodzie. W ciągu dnia będzie jednak ciepło - miejscami nawet 24 stopnie Celsjusza. Sprawdź prognozę pogody na wtorek.

14 maja imieniny obchodzi Bonifacy, czyli ostatni z tak zwanych "zimnych ogrodników". Wiele wskazuje na to, że przymrozki przeważnie znikną już z nizin i w nocy pojawią się głównie na terenach podgórskich. Możliwe więc, że w tym roku "zimna Zośka" będzie dla nas łaskawa - wynika z prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Jaka prognoza pogody jest najlepsza? Taka, która jest aktualizowana co 30 minut. Wypróbuj darmową aplikację Pogoda Interia. Zainstaluj z Google Play lub App Store

Reklama

Wtorek wyżowy i pogodny

Dzięki rozległemu wyżowi panującemu w naszej części Europy będziemy mogli cieszyć się w praktycznie całej Polsce słoneczną, spokojną aurą. Chmur będzie bardzo niewiele, więcej może się pojawić jedynie na wschodzie, północnym wschodzie i w górach. W rejonie Suwalszczyzny może lokalnie pokropić słaby deszcz. W reszcie kraju będzie sucho.

Dzień będzie ciepły, z temperaturami dochodzącymi do 24 stopni Celsjusza na zachodzie. Najchłodniej będzie nad morzem oraz na terenach podgórskich Karpat, gdzie termometry pokażą 14-16 stopni. Nieco cieplej będzie na północnym wschodzie: 17 st. C.

Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem dość silny, zaś na zachodzie okresami porywisty.

Pogoda po naszej stronie

Ponieważ przez praktycznie cały dzień będzie słonecznie i sucho, to od rana do wieczora pogoda będzie korzystnie oddziaływać na nasz organizm. Tylko na zachodzie i południu w trakcie silniejszych porywów wiatru warunki przejściowo osłabną do obojętnych.

Generalnie "pogoda będzie zachęcała do spacerów i innych form rekreacji na świeżym powietrzu" - informuje IMGW.

Sprawdź też: Załamanie pogody coraz bliżej Polski. Kiedy nadciągną deszcze, burze i duże ochłodzenie?

Noc z przymrozkami na południowym wschodzie

W nocy z wtorku na środę w zdecydowanej większości kraju temperatury wyniosą powyżej zera. Na Kaszubach, Warmii oraz na południowym wschodzie Polski będą 2-3 st. C, w centrum około 6 stopni, zaś nad morzem oraz na zachodzie do 10 stopni Celsjusza.

Przygruntowe przymrozki sięgające około -2 st. C możliwe będą w rejonach podgórskich Karpat. IMGW nie wyklucza wydania w związku z tym wydania ostrzeżeń pierwszego stopnia dla województw podkarpackiego i małopolskiego.

Przymrozki 15 maja, znane jako "zimna Zośka" (występujące w imieniny Zofii), także mogą się pojawić kolejnej nocy na południowym wschodzie. IMGW prognozuje wówczas wydanie alertów dla województw podkarpackiego, małopolskiego, świętokrzyskiego oraz południowej części śląskiego. Czas pokaże, czy rzeczywiście na tych terenach będzie wtedy mroźnie.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: pogoda | prognoza pogody | IMGW | przymrozki
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy