Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 1:50

07:15 16:24

13:33 06:54

2°C
  • Pochmurno
  • Odczuwalna -3°C
  • Ciśnienie 1003 hPa
  • Wiatr WSW 17 km/h
21
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
50% normy
pm 10
27% normy
Jutro 1°C -3°C
Sobota 1°C -7°C

Dwucyfrowy mróz, deszcz ze śniegiem i wiatr. Dziś wraca groźna zima

Pogoda dzisiaj zaskakuje. Polska została podzielona i podczas gdy mieszkańcy zachodniej części będą mogli cieszyć się z wysokich temperatur, tak na północnym wschodzie czeka nas mały powrót zimy. Spodziewane są kilkucentymetrowe opady śniegu. W pozostałej części kraju w najbliższym czasie warto uważać na marznące opady deszczu.

Czwartek przed długim weekendem w wielu regionach kraju przypominał majówkę. Nie brakowało silnych opadów deszczu i prawdziwych ulew z porywistym wiatrem. Kiedy wróci prawdziwa zima? Dziś i w najbliższych dniach jej namiastkę będą mieli mieszkańcy północno-wschodniej części kraju.

Zima wraca na wschód Polski

W piątek 6 stycznia najwięcej słońca doświadczą mieszkańcy na północnym wschodzie. To jednocześnie miejsce, gdzie obecnie jest najzimniej i słupki rtęci pokazują miejscami -10°C. Temperatura maksymalna będzie wahać się od -7 do -5°C. W pozostałej części kraju zdecydowanie więcej chmur.

Reklama

Biało zrobi się na północy, w centrum oraz na południu kraju. Na zachodzie spodziewane są dziś opady deszczu i deszczu ze śniegiem. Trzeba jednak uważać, bo miejscami mogą pojawić się opady marznącego deszczu powodujące gołoledź

Pogoda na dziś to powrót wiosennej temperatury na zachodzie. Tu słupki rtęcie mogą podskoczyć do nawet 9°C. Silny wiatr będzie wiał przede wszystkim nad morze, gdzie osiągnie prędkość do 60 km/h.

Biały weekend na Podlasiu

W sobotę 7 stycznia na Podlasiu spadnie śnieg. Miejscami warstwa białego puchu może wynieść 8 cm, a opady mogą rozpocząć się już w nocy. W pozostałej części kraju w sobotę przeważnie opady deszczu i deszczu ze śniegiem.

O poranku opady marznącego deszczu są jeszcze możliwe na krańcach wschodnich. Najchłodniej znów będzie na północnym wschodzie, gdzie termometry pokażą maksymalnie -3°C. Na pozostałym obszarze od 4°C w centrum i na północy do 9°C na południowym zachodzie.  

CZYTAJ TAKŻE: 

W niedzielę nawet 10 stopni na plusie

W niedzielę 8 stycznia najwięcej słońca w zachodniej połowie kraju. W dzień najcieplej na Dolnym Śląsku, gdzie będzie 10°C. Z kolei na Mazowszu, Ziemi Łódzkiej, Podkarpaciu i nad morzem około 7°C, na Warmii i Mazurach od 2°C do 4°C, tylko na Suwalszczyźnie około 0°C

W pozostałej części kraju temperatura minimalna od 2°C w centrum do 5°C na zachodzie. Jeżeli pojawi się porywisty wiatr, to ten będzie wiał tylko na północy kraju. Synoptycy przewidują, że osiągnie prędkość 50 km/h.

CZYTAJ TAKŻE:

Krzysztof Jackowski zobaczył to wyraźnie. Taka będzie wiosna 2023

TOPR publikuje drastyczne zdjęcie. "Mamy nadzieje, że to wystarczająco jasny przekaz"

                        

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: pogoda | prognoza pogody

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama