Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 0:40

04:13 21:00

00:32 10:42

15°C
  • Zachmurzenie duże
  • Odczuwalna 13°C
  • Ciśnienie 1021 hPa
  • Wiatr W 13 km/h
13
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
32% normy
pm 10
25% normy
Jutro 27°C 14°C
Czwartek 22°C 11°C

Dwucyfrowe wskazania na termometrach. Wiosna coraz bliżej

Choć do początku kalendarzowej wiosny został jeszcze ponad miesiąc, to w najbliższych dniach aura będzie istnie wiosenna. W kilku miejscach w kraju termometry pokażą ponad 10 stopni Celsjusza. Taka pogoda z pewnością zachęci do spacerów i spędzania czasu na świeżym powietrzu.

Dwucyfrowe wyniki na termometrach pojawią się we wtorek. Najcieplej będzie na Dolnym Śląsku i w Małopolsce - po 10 stopni Celsjusza. Będzie to pierwszy tak ciepły dzień w 2022 roku. Wtorek na południu kraju będzie niemal bezwietrzny, co sprawi, że odczuwalna temperatura będzie o 1-2 stopnie wyższa

Środa na północy kraju oraz w centralnej Polsce będzie deszczowa. Na południu mimo słońca temperatura nie przekroczy 7-8 kresek.

ZOBACZ TAKŻE: Prognoza pogody Interii na najbliższe dni 

Wiosenna temperatura, mimo opadów deszczu, powróci jednak w czwartek i to w niemal całym kraju. Najcieplej ponownie będzie we Wrocławiu i Krakowie - 12 stopni Celsjusza. 11 kresek wskażą termometry w Rzeszowie i Katowicach, a 10 kresek w Zielonej Górze, Poznaniu, Warszawie, Lublinie i Kielcach. 

W piątek dwucyfrowe temperatury utrzymają się jedynie we Wrocławiu

"W zachowaniu ptaków widać wiosnę"

Reklama

Obserwatorzy przyrody z Warmii i Mazur prześcigają się w mediach społecznościowych w informowaniu, gdzie i kiedy słyszeli żurawi klangor lub widzieli te majestatyczne, duże ptaki.

- To nie są czcze przechwałki, żurawie już powróciły na Warmię i Mazury - powiedział kierownik Muzeum Przyrody w Olsztynie Marian Szymkiewicz i dodał, że ptaki te przed rokiem wróciły do regionu zaledwie tydzień później, w okolicach 19-20 lutego.

Żurawie nie są jedynymi ptakami, które przyleciały z zimowisk. W regionie są już gęsi gęgawy i gołębie siniaki. - Wszystkie te gatunki zimowały niedaleko, w zachodniej Polsce lub Niemczech. Tam są łagodniejsze, mniej śnieżne zimy, niż na Warmii, czy Mazurach. Te ptaki pierwsze przylatują i ostatnie odlatują - powiedział Szymkiewicz.

Kolejne ptaki przylecą za kilka dni

Kierownik olsztyńskiego Muzeum Przyrody powiedział, że w zachowaniach ptaków widać już wiosnę - przy budynku muzeum dzięcioł zielony wydaje dźwięki świadczące o tym, że szuka partnerki. - Chyba jej tu nie znajdzie, będzie się musiał na obrzeża miasta przelecieć - ocenił jego starania Szymkiewicz. 

Zdaniem Szymkiewicza za tydzień lub 10 dni do regionu przylecą szpaki, kwiczoły i grzywacze. 

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: pogoda
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy