Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 4:07

04:38 20:45

20:07 01:27

17°C
  • Zachmurzenie małe
  • Odczuwalna 17°C
  • Ciśnienie 1022 hPa
  • Wiatr W 6 km/h
10
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
24% normy
pm 10
14% normy
Jutro 28°C 16°C
Niedziela 31°C 17°C

Dwa regiony z rekordowym upałem. Ma być prawie 40 stopni Celsjusza

Czwartek będzie kolejnym dniem upalnej pogody w Polsce. Najgoręcej ma być na Dolnym Śląsku i w Wielkopolsce, gdzie temperatury zbliżą się do rekordowych poziomów. W tych regionach spodziewana jest temperatura do 38 stopni Celsjusza - podał synoptyk IMGW Kamil Walczak. Lokalnie termometry pokażą nawet o kreskę wyżej - do 39 stopni. W drugiej części dnia i w nocy spodziewane są burze.

Tropikalny upał spodziewany jest w czwartek na zachodzie Polski. Temperatury mają się tam w ciągu dnia zbliżyć do rekordowych wartości - prognozuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy.

Prawie 40 st. Celsjusza w dwóch województwach

- W czwartek największe upały prognozowane są dla Dolnego Śląska i Wielkopolski. Tam lokalnie temperatura wyniesie do 38 stopni Celsjusza i będą to wskazania, które zbliżą się do rekordowych wartości - ostrzegł synoptyk Kamil Walczak z Centralnego Biura Prognoz IMGW-PIB. IMGW ostrzega jednak, że upał w niektórych miejscach może na zachodzie kraju sięgnąć 39 stopni Celsjusza.

Reklama

Najchłodniej, ale także gorąco, z temperaturą od 28 stopni Celsjusza, czwartek zapowiada się na Suwalszczyźnie.

Dzień ma być na ogół pogodny, bezchmurny lub z małym zachmurzeniem

Wiatr będzie na ogół słaby, umiarkowany z kierunków południowych. Tylko na wschodzie z kierunków północnych.

Wieczór z zachmurzeniem i burzami

Pogoda ulegnie pogorszeniu pod koniec dnia w zachodniej części kraju.

- Na zachodzie po południu, wręcz pod wieczór, zachmurzenie zacznie wzrastać do dużego i pojawią się przelotne opady deszczu. Niewykluczone burze, którym może towarzyszyć porywisty wiatr sięgający 60-70 km/h. Opady deszczu nie powinny przekroczyć 10 l/m kw. - powiedział synoptyk IMGW.

Rekordowe upały i tragiczne pożary w Europie i Azji. Mapa NASA szokuje

Gorsza pogoda może się rozprzestrzeniać w głąb Polski.

- Burze, które wkroczą po południu czy pod wieczór nad zachodnią Polskę w nocy z czwartku na piątek będą wędrować w głąb kraju do centrum. Mogą im towarzyszyć opady deszczu do 15 l/m kw., lokalnie do 20 l/m kw., zwłaszcza na północy kraju - na Pomorzu i Wybrzeżu. Porywy wiatru w burzach mogą sięgać 70-75 km/h - powiedział Walczak.

Upalna noc ze słabym wiatrem

Najpogodniej noc zapowiada się na wschodzie. - Tam jeszcze burze (w nocy) nie dojdą - zapowiedział prognosta IMGW.

Temperatura minimalna będzie się utrzymywać na poziomie 17-20 stopni Celsjusza. Niższe wskazania będą notowana zarówno na wschodzie jak na zachodzie kraju. Najwyższe temperatury podczas nadchodzącej nocy prognozowane są dla obszaru Wielkopolski, Opolszczyzny i ziemi łódzkiej.

Fala upałów w Europie. Pożary w Hiszpanii i Włoszech

Wiatr na wschodzie w godzinach nocnych słaby z kierunków wschodnich, w centrum i na zachodzie kraju będzie skręcał w kierunku zachodnim. 

Alert RCB o zagrożeniu pożarami

"Uwaga! dziś i jutro (20/21.07) duże zagrożenie pożarowe lasów. Zachowaj ostrożność i nie używaj otwartego ognia w lesie i jego sąsiedztwie" - brzmi alert Rządowego Centrum Bezpieczeństwa wysłany w środę.

Jaka prognoza pogody jest najlepsza? Taka, która jest aktualizowana co 30 minut. Wypróbuj darmową aplikację Pogoda Interia. Zainstaluj z Google Play lub App Store

Ostrzeżenie takie trafiło do odbiorców w powiecie świebodzińskim, wschowskim oraz wolsztyńskim.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: pogoda | prognoza | prognoza pogody | Upały | IMGW | ostrzeżenie IMGW
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy