Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 7:10

04:55 20:28

23:29 13:23

16°C
  • Słonecznie
  • Odczuwalna 18°C
  • Ciśnienie 1007 hPa
  • Wiatr SSE 6 km/h
26
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
64% normy
pm 10
49% normy
Jutro 25°C 15°C
Poniedziałek 22°C 13°C

Dużo słońca, ale i przelotny śnieg. Prognoza pogody

Środa będzie słoneczna, a chmury mogą się pojawić jedynie miejscami na wschodzie kraju. Na południowym wschodzie i w rejonie Zatoki Gdańskiej może przelotnie padać śnieg - to szczegółowa prognoza pogody Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW).

Według informacji przekazanych przez synoptyka IMGW środa pod względem pogodowym będzie bardzo podobna do wtorku. Będzie dużo słońca, jedynie miejscami we wschodniej części kraju mogą pojawić się niegroźne chmury kłębiaste. 

Na południowym wschodzie Polski oraz w rejonie Zatoki Gdańskiej spodziewane są przelotne opady śniegu. Prognozy mówią także o mroźnym poranku.

- Przy takich spadkach temperatury w nocy, pomimo dużej ilości słońca, mróz utrzyma się do godz. 9 a lokalnie nawet 10. W dalszej części dnia na przeważającym obszarze kraju temperatura będzie się utrzymywała powyżej zera. Niewielki mróz prognozowany jest jedynie na północnym wschodzie - powiedział synoptyk IMGW Michał Ogrodnik.

Reklama

Na Podhalu utrzyma się mróz

Na Podlasiu temperatura wyniesie w środę ok. -1 stopnia Celsjusza, w centrum ok. 2 stopnie, zaś na zachodzie w najcieplejszym momencie dnia termometry pokażą 7 kresek powyżej zera.

Przez cała dobę mróz może utrzymywać się też na Podhalu, tam ok. -2 stopnie. 

W dalszym ciągu prognozowany jest również słaby wiatr z kierunków zmiennych, jedynie nad morzem będzie on chwilami umiarkowany.

Temperatura podskoczy w weekend

Spora zmiana pogody czeka nas jednak w weekend. W piątek i sobotę na termometrach nawet 10-12 stopni Celsjusza, głównie na południu i zachodzie Polski. 

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

Zobacz prognozę długoterminową na 45 dni


PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy