Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 12:20

04:34 20:49

16:29 00:18

31°C
  • Przeważnie słonecznie
  • Odczuwalna 33°C
  • Ciśnienie 1013 hPa
  • Wiatr ESE 26 km/h
24
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
57% normy
pm 10
32% normy
Jutro 29°C 18°C
Czwartek 28°C 16°C

Dominik zmienia sytuację. Będą jednak niespokojne miejsca

Burze i nawałnice przetoczą się przez południową część Polski. Ponieważ mogą być bardzo silne, w trzech województwach wydano alerty IMGW pierwszego i drugiego stopnia. Oprócz tego obowiązuje też alert RCB. W reszcie kraju będzie spokojnie i ciepło. Sprawdź prognozę pogody na poniedziałek.

Po burzowym i niespokojnym weekendzie gwałtowne zjawiska jeszcze z nami zostaną, szczególnie na południu kraju. Na szczęście wyż Dominik sprawi, że w dużej części Polski zrobi się pogodnie - wynika z prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Ta apka mówi, kiedy spadnie deszcz - co do minuty! Wypróbuj nową aplikację Pogoda Interia! Zainstaluj z Google Play lub App Store

Reklama

Burze nie znikną w poniedziałek

Dzięki wyżowi w większości kraju zachmurzenie będzie niewielkie, a aura spokojna, z lokalnymi słabymi, przelotnymi opadami deszczu. Inaczej będzie na południu i południowym wschodzie - tam znów pojawią się niebezpieczne burze, miejscami niosące gradobicie - prognozuje IMGW.

W trakcie tych burz suma opadów może wynieść około 30 mm, a na południu Małopolski i Podkarpacia sięgnąć nawet około 50 mm.

Poniedziałek będzie ciepły, z temperaturami od 23 stopni Celsjusza na północnym wschodzie, przez około 26 stopni w centrum i na zachodzie do nawet 29 st. C na południowym wschodzie. Chłodniej będzie nad morzem oraz na terenach podgórskich Karpat: od 20 do 23 st. C.

Gdzie jest burza w poniedziałek? Alert IMGW na południu

Z powodu tych groźnych zjawisk IMGW wystosowało alert pierwszego i drugiego stopnia w województwach małopolskim, podkarpackim i południowej części śląskiego.

Pomarańczowe ostrzeżenia obejmują południową część tych województw, zaś żółte alerty IMGW pierwszego stopnia obejmują centralną część tych terenów, a także południowe powiaty województwa śląskiego. Ostrzeżenia obowiązują od godz. 12:00 do 21:00 w poniedziałek.

Swój alert w związku ze spodziewanymi silnymi burzami wydało również Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.

Pogoda przeważnie nam sprzyja

Dzięki wyżowej pogodzie w większości Polski pogoda będzie korzystnie wpływać na nasz organizm. W ciągu dnia warunki na północy osłabną do obojętnych, zaś na południu - w trakcie burz - przejściowo pogorszą się do niekorzystnych.

Sprawdź też: Odkryto tajemnicze tunele pod wulkanem. Co kryją i co łączy je z misją na Marsa?

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy