Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 2:20

06:14 18:46

18:01 01:06

17°C
  • Zachmurzenie duże
  • Odczuwalna 17°C
  • Ciśnienie 1011 hPa
  • Wiatr W 9 km/h
35
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
83% normy
pm 10
58% normy
Jutro 13°C 7°C
Niedziela 12°C 6°C

Dobre wieści z IMGW. We wtorek zdecydowana poprawa pogody

Wtorek to zdecydowana poprawa pogody, jeżeli chodzi o opad śniegu, o zawieje i zamiecie śnieżne oraz o jego intensywność - mówi rzecznik i synoptyk IMGW-PIB Grzegorz Walijewski.

Jak sprecyzował, opady śniegu nadal będą występowały na północnym wschodzie - o umiarkowanym natężeniu.  - Tam prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej to około 5 cm - powiedział Walijewski.

Na termometrach od - 10 st. do - 1, w górach zawieje i zamiecie

Synoptyk dodał, że temperatura maksymalna we wtorek wyniesie od -10 st. C na północnym wschodzie i w kotlinach sudeckich, ok. -6 w centrum i na zachodzie, do -1 st. C na południowym wschodzie. Wiatr będzie słaby, nad morzem umiarkowany w porywach do 60 km/h, natomiast w górach zdecydowanie silniejszy - w porywach do 100 km/h i będzie tam powodował zawieje i zamiecie śnieżne.

Reklama

Resztki śniegu w Warszawie

- Jeżeli chodzi o opady śniegu w Warszawie i w centrum, to we wtorek można powiedzieć, że będą to już dosłownie resztki śniegu - ocenił Walijewski. Dodał, że śnieg w tych miejscach będzie już jedynie prószył. W ciągu dnia w  Warszawie może spaść go jedynie ok. 1 cm.

W czwartek zmiana

- W kolejnych dniach śnieg nadal będzie obserwowany, ale nie będzie on aż tak intensywny. W środę trochę więcej śniegu spadnie w górach, natomiast od czwartku ponownie opady śniegu będą dość intensywne - powiedział synoptyk. Dodał, że najwięcej śniegu spadnie w Polsce południowej, południowo-wschodniej oraz częściowo w centralnej.

- Ta biała zima będzie jeszcze jak najbardziej biała, natomiast jeśli chodzi o mróz to tutaj bez zmian. On nadal będzie - zaznaczył Walijewski.

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Mróz nie puści

Zaznaczył, że w nocy najchłodniej będzie w północno-wschodniej części kraju. -Suwalszczyzna, Białystok - tam nawet do -20 st. C, centrum od -10 do -15 st. C i na południu - tez dość chłodno - z czego im bliżej weekendu, tym ten chłód będzie bardziej odczuwalny w całym kraju. Jedynie nad morzem i na krańcach południowych będzie nieco cieplej.

Mroźno będzie również w ciągu dnia - początkowo od -13, -14 st. C - a następnie nieco cieplej.

Zobacz prognozę długoterminową na 45 dni

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy