Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 4:18

06:14 18:46

18:01 01:06

16°C
  • Zachmurzenie duże
  • Odczuwalna 15°C
  • Ciśnienie 1010 hPa
  • Wiatr W 9 km/h
42
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
102% normy
pm 10
76% normy
Jutro 13°C 7°C
Niedziela 12°C 6°C

Do Polski wraca zimowa aura. W piątek spadnie śnieg

W trzecim tygodniu marca do Polski wraca zimowa aura, szczególnie w obszary górskie. Na początku tygodnia przeważać jeszcze będą opady deszczu, później będzie dominował deszcz ze śniegiem, a po kolejnym ochłodzeniu w piątek - śnieg. Zobacz najnowsze prognozy.

W prognozie synoptycznej na rozpoczynający się tydzień Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej przewiduje, że ocieplenie może nadejść w niedzielę. "Pogodę kształtować będą głównie ośrodki niżowe, a w weekend oddziaływał będzie wyż znad Wysp Brytyjskich" - wyjaśnia.

Prognoza na poniedziałek

Tymczasem poniedziałek jest pochmurny, z możliwymi przejściowymi przejaśnieniami. Będzie padał przelotny deszcz, deszcz ze śniegiem, a w górach śnieg. Miejscami możliwe są słabe burze i opady krupy śnieżnej, a wysoko w górach zawieje i zamiecie śnieżne. 

"Najzimniej będzie na północy, tam w najcieplejszym momencie dnia temperatura wzrośnie do 4 stopni Celsjusza, a najcieplej na południowym zachodzie i miejscami w centrum - do 9 stopni Celsjusza" - przewiduje IMGW.

Reklama

Prognoza na wtorek

We wtorek według synoptyków nadal przeważać będą chmury z przelotnymi opadami deszczu, deszczu ze śniegiem i śniegu w górach, gdzie mogą powstawać zawieje. Pokrywa śnieżna w Karpatach miejscami podniesie się o 5 cm, a w Sudetach nawet o 7-10 cm. 

Temperatura wyniesie od 5 stopni Celsjusza na północy do 7-8 stopni na południowym zachodzie, w rejonach podgórskich Karpat od 2 stopni do 4 stopni Celsjusza.

Prognoza na środę

W środę silniej powieje w związku z nasuwającymi się niżem znad Ukrainy i wyżem znad Europy Zachodniej. W całym kraju będzie dużo chmur z przelotnymi opadami deszczu ze śniegiem i śniegu. W górach nadal możliwy jest przyrost pokrywy śnieżnej o kolejne 5 cm. 

Na termometrach od 4 stopni Celsjusza na północy, w centrum i wschodzie, do 7 stopni na zachodzie, a na Podhalu około -1 stopnia Celsjusza.

Prognoza na czwartek

W czwartek nadal pochmurno z przelotnymi opadami deszczu ze śniegiem i śniegu, ale powinno być ich już mniej. Wiatr także osłabnie, ale nadal będzie z kierunków północnych. 

W nocy temperatura wyniesie od -3 stopni Celsjusza do 0 stopni, ale na Podhalu może spaść do około -7 stopni. W dzień wzrośnie do około 2-4 stopni Celsjusza, a na Podhalu do 0 stopni.

Prognoza na weekend

W piątek i sobotę do kraju napłynie powietrze pochodzenia arktycznego, ochłodzi się i przelotnie będzie padał śnieg. 

Jeszcze w nocy z czwartku na piątek termometry wskażą ujemne wartości. Z piątku na sobotę od -7 do -4 stopni i do -2 stopni Celsjusza nad morzem. Na Podhalu zaś temperatura spadnie nawet do -9 stopni. W sobotę w dzień temperatura będzie już raczej dodatnia, do 5-6 stopni Celsjusza na zachodzie, tylko na Podhalu od -3 do 0 stopni.

Według prognozy IMGW ocieplenie nadejdzie w niedzielę. Pojawi się więcej słońca, zachmurzenie przeważać będzie tylko na zachodzie, gdzie spadnie deszcz i deszcz ze śniegiem. 

W nocy nadal będzie zimno - od -6 stopni na północnym wschodzie do -1 stopni na zachodzie, na Podhalu około -9 stopni Celsjusza. W dzień temperatura maksymalna wyniesie nawet 7 stopni Celsjusza. Wiatr osłabnie - przewidują prognozy.

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

Zobacz prognozę długoterminową na 45 dni


PAP/INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje