Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 19:10

07:22 16:14

11:10 01:00

0°C
  • Zachmurzenie duże
  • Odczuwalna -2°C
  • Ciśnienie 1024 hPa
  • Wiatr NNW 9 km/h
16
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
38% normy
pm 10
21% normy
Jutro 1°C 0°C
Poniedziałek 3°C 2°C

Do Polski nadciągają upały. Będzie nawet 29 st. Celsjusza

W najbliższych dniach poczujemy smak lata. Słońca będzie coraz więcej, a temperatury będą sukcesywnie rosły. Najcieplejszy ma być weekend. W piątek i w sobotę termometry mają wskazywać nawet 28-29 stopni Celsjusza. Nadciąga upał, ale wraz z nim pojawią się również gwałtowne zjawiska pogodowe.

Po kilku dniach  z deszczem i chmurami na niebie w końcu zagości słońce. Wyraźną poprawę aury odczujemy już dzisiaj. Opady o charakterze przelotnym mogą pojawić się jedynie na terenie województwa pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, lubuskiego wielkopolskiego i podkarpackiego. Po za tym sporo rozpogodzeń. Termometry mają wskazywać maksymalnie od 15 st. Celsjusza w Gdańsku, do 20 st. Celsjusza w Warszawie, Łodzi i Wrocławiu. Wiatr ma być słaby, zmienny.


Środa już w całym kraju ma być pogodna, padać nigdzie nie powinno. Prognozowane zachmurzenie na ogół małe lub umiarkowane. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 20 st. Celsjusza w Gdańsku do 24 st. Celsjusza w Rzeszowie, Wrocławiu, Łodzi i 25 st. Celsjusza w Szczecinie. Wiatr południowo-wschodni, słaby.

Reklama


Prawdziwy powiew lata przyniesie jednak czwartek, który ma być bardzo słoneczny i ciepły, a wręcz gorący. Temperatury będą się wahać od 22 st.  do 27 st. Celsjusza. Najchłodniej ma być w Gdańsku, a  najcieplej w Warszawie, Łodzi, Lublinie, Katowicach, Rzeszowie. Tam ma być do 27 st. Celsjusza.


W piątek wartości na termometrach jeszcze wzrosną, nawet do 29 st. Celsjusza. Tak ciepło ma być w Warszawie, Lublinie i Szczecinie. W Białymstoku, Bydgoszczy, Łodzi i Opolu  - 28 st. Celsjusza, a najchłodniej do 24 st. Celsjusza w Gdańsku. We wszystkich województwach słonecznie, deszcz może pojawić się jedynie w Wielkopolsce.


Sobota również ma być gorąca. Termometry będą wskazywać maksymalnie od 24 st. do 28-29 st. Celsjusza. Spokojnie już jednak nie będzie. Pojawią się gwałtowne zjawiska pogodowe w postaci burz połączonych z opadami deszczu, miejscami intensywnymi i silnym wiatrem. Zagrzmi między innymi w województwach:  kujawsko-pomorskim, warmińsko-mazurskim i pomorskim. Opady deszczu mogą pojawić się we wszystkich regionach kraju. 


W niedzielę aura ma być już spokojniejsza. Burz ma być mniej, ale w wielu regionach kraju, głównie na zachodzie i południu mogą pojawić się opady deszczu. Nadal będzie jednak ciepło. Termometry wskażą od 27 st. Celsjusza w Lublinie i Rzeszowie, do 22 st. Celsjusza w Gdańsku i Szczecinie.

Jak ustrzec się negatywnych skutków burzy

Jak ostrzega MAC, podczas burz najlepiej nie wychodzić z domu. Będąc w domu warto pozamykać okna i balkony, a z tych ostatnich pousuwać na przykład doniczki z kwiatami. Lepiej wyłączyć urządzenia elektryczne, bo uderzenie pioruna może uszkodzić je oraz ich użytkowników.
Jednymi z bezpieczniejszych kryjówek podczas burzy są samochody. W przypadku uderzenia pioruna prąd spłynie po karoserii. Lepiej jednak nie parkować ich koło drzew czy billboardów, bo te mogą one spaść na auto i uszkodzić je.
Jeśli burza zaskoczy nas w otwartej przestrzeni, nie należy chronić się pod drzewami, ani uciekać. Trzeba wyłączyć telefon komórkowy i pozbyć się metalowych przedmiotów.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: pogoda | prognoza | prognoza pogody

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy