Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 11:57

07:12 17:28

13:10 20:37

11°C
  • Pochmurno
  • Odczuwalna 12°C
  • Ciśnienie 1015 hPa
  • Wiatr SSW 9 km/h
37
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
88% normy
pm 10
61% normy
Jutro 19°C 11°C
Piątek 16°C 11°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Do kiedy deszcze? Najnowsza prognoza pogody

W najbliższych dniach w przeważającej części kraju nadal prognozowane są opady deszczu. Temperatura będzie wahać się od 16 do około 22 stopni Celsjusza. Na poprawę pogody i więcej słońca można liczyć dopiero w piątek.

Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW), nad Europą dominują obecnie niże z ośrodkami nad Polską, Morzem Czarnym, Włochami oraz Islandią wraz z układami frontów atmosferycznych. 

Reklama

Od Zatoki Biskajskiej, przez Morze Północne, po Finlandię rozciąga się obszar podwyższonego ciśnienia związany z wyżami znad Finlandii i Azorów. 

Polska jest pod wpływem niżu, który przemieszcza się z południa na północ kraju. 

Na północnym-wschodzie zaznacza się wpływ chłodnego frontu atmosferycznego. Napływać będzie chłodne powietrze polarne morskie.

Prognoza na środę, 2 września

W środę (2 września) w całym kraju duże zachmurzenie. We wszystkich regionach spadnie deszcz. Na Warmii i Mazurach, Podlasiu, Mazowszu i Lubelszczyźnie prognozowane również burze.

Temperatura maksymalna od 16 stopni Celsjusza w województwach kujawsko-pomorskim i wielkopolskim, do 22 stopni w województwie podlaskim. Na pozostałym obszarze termometry pokażą od 17 do 19 stopni. 

Wiatr przeważnie umiarkowany, okresami porywisty. W czasie burz porywy wiatru do 60 km/h.

Czytaj również: Ulewy i powódź. Jak wygląda sytuacja na Opolszczyźnie?

Prognoza na czwartek, 3 września

W czwartek (3 września) nad Polską nadal sporo chmur, zwłaszcza na północy i zachodzie kraju. Na pozostałym obszarze częściowo słonecznie z przejściowymi zachmurzeniami.

Mieszkańcy województw: lubuskiego, zachodniopomorskiego, pomorskiego, wielkopolskiego i kujawsko-pomorskiego powinni pamiętać o parasolach, bo właśnie w tych regionach prognozowane są opady deszczu. W okolicach Gdańska spodziewane również burze. Przelotny deszcz możliwy także w Tatrach. 

Temperatura maksymalna od 18-19 stopni Celsjusza w centrum kraju, na północy i zachodzie, do 22 stopni na wschodzie Polski. 

Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem okresami dość silny i porywisty. W czasie burz powieje do 65 km/h.

Prognoza na piątek, 4 września

W większości kraju pogoda poprawi się w piątek (4 września). W całej Polsce, za wyjątkiem Pomorza oraz Warmii i Mazur, będzie przeważnie słonecznie, z przejściowymi zachmurzeniami. 

Przelotne opady prognozowane jedynie w okolicach Gdańska i Olsztyna. W Szczecinie możliwe burze.

Temperatura maksymalna od 18-19 stopni Celsjusza na północy i w centralnej Polsce, po 22-23 stopnie w pozostałych regionach.

Aplikacja Weź parasol - pogoda już cię nie zaskoczy

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

Zobacz prognozę długoterminową na 45 dni

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje