Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 9:27

04:55 20:28

23:29 13:23

23°C
  • Zachmurzenie duże
  • Odczuwalna 24°C
  • Ciśnienie 1007 hPa
  • Wiatr SSE 11 km/h
19
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
46% normy
pm 10
36% normy
Jutro 25°C 15°C
Poniedziałek 22°C 13°C

Długoterminowe prognozy pogody. W sobotę wrócą upały

Kapryśna i dynamicznie zmieniająca się aura będzie nam towarzyszyć w najbliższych dniach. Czasem zaświeci słońce, a czasem popada deszcz. Miejscami pojawią się też burze. Na termometrach zobaczymy maksymalnie do 24 stopni Celsjusza. Są jednak bardzo dobre wiadomości dla urlopowiczów. Z długoterminowych prognoz wynika, że lato nie powiedziało jeszcze ostatniego słowa. W sobotę do Polski wróci upalna, typowo wakacyjna aura.

Pogodę w Polsce kształtuje wyż, do kraju napływa chłodne powietrze polarno-morskie. Ciśnienie w Warszawie wynosi 1021 hPa i będzie spadać.

Poniedziałek do końca dnia na ogół pogodny i ze sporą ilością słońca, ale mieszkańcom regionów zachodnich, północno-zachodnich oraz centralnych i północno-wschodnich przydadzą się parasole, bo pokropi deszcz. Na szczęście będzie miał on na ogół charakter przelotny. Chmury raz po raz będą zasłaniać słońce, ale i ono będzie się często pojawiać. Upalnie jednak nie będzie. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 20 stopni Celsjusza w Olsztynie i w Białymstoku do 22 stopni Celsjusza w Rzeszowie i w Łodzi. Powieje na ogół umiarkowany i słaby wiatr.

Reklama

Wtorek całkiem pogody, ale miejscami - głównie na Pomorzu Gdańskim, na Warmii i Mazurach oraz na Podlasiu - pokropi.  Na chwile ze słońcem można jednak liczyć w całym kraju. Dominować będzie umiarkowane zachmurzenie. Powieje na ogól słaby wiatr. Warto jednak przygotować sobie nieco cieplejsze ubranie. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 18 stopni Celsjusza w Białymstoku do 22 stopni Celsjusza we Wrocławiu.

 

 

Środę spędzimy pod parasolami, bo deszcz popada w każdym regionie. Dobra wiadomość jest taka, że słońce również będzie wyglądać zza chmur. Jedynie na Podkarpaciu, w Małopolsce oraz na Pomorzu Gdańskim i Lubelszczyźnie zachmurzenie wzrośnie do dużego. Nadal niezbyt ciepło. Zdecydowanie najchłodniej będzie w Olsztynie - maksymalnie do 17 stopni Celsjusza, z kolei najcieplej we Wrocławiu - nawet do 22 stopni Celsjusza. Powieje na ogół umiarkowany wiatr.

W czwartek deszcz ma już ustępować i oddawać pole słońcu. Pokropić ma jedynie na Pomorzu Gdańskim, Warmii i Mazurach oraz na Mazowszu. Dodatkowo na Lubelszczyźnie zagrzmi. W pozostałych regionach sporo słońca, a chmury będą pojawiać się sporadycznie. Na wzrost temperatur nie ma jednak co liczyć. W Białymstoku oraz w Gdańsku maksymalnie do 18 stopni Celsjusza.  Z kolei najcieplej we Wrocławiu - maksymalnie do 22 stopni Celsjusza. Powieje na ogół umiarkowany i słaby wiatr.

W piątek w końcu będziemy mogli cieszyć się letnimi temperaturami. W Lublinie zobaczymy nawet do 26 stopni Celsjusza. Bardzo ciepło będzie również w Zielonej Górze i Wrocławiu - nawet do 25 stopni Celsjusza.  W pozostałych regionach tylko nieco chłodniej - maksymalnie od 22 do 23 stopni Celsjusza. Słońca będzie sporo i ma ono wygrywać z chmurami, ale uwaga - miejscami zagrzmi. Ostrzeżenie dotyczy województw: małopolskiego, śląskiego oraz dolnośląskiego. Powieje na ogół umiarkowany wiatr, jedynie w czasie burz silny i porywisty.

Sobota przyniesie powrót upałów. W Łodzi, Wrocławiu oraz w Lublinie na termometrach zobaczymy nawet do 29 stopni Celsjusza. W pozostałych regionach również bardzo ciepło - maksymalnie od 24 stopni Celsjusza w Gdańsku do nawet 28 stopni Celsjusza w Krakowie. Nie wszyscy jednak będą cieszyć się słoneczną aurą. Na zachodzie i północnym- zachodzie zachmurzenie wzrośnie do dużego i popada deszcz. Dodatkowo miejscami zagrzmi. Ostrzeżenie dotyczy województw kujawsko-pomorskiego i wielkopolskiego. Powieje na ogół umiarkowany wiatr, jedynie w czasie burz silny i porywisty.

Sprawdź prognozę długoterminową na 25 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje