Powered byAccuWeather.com
Nie chcesz zmoknąć?
Pobierz darmową aplikację
Weź parasol

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 11:36

6:19 18:39

17:011:00

25°C
 • Słonecznie
 • Odczuwalna 27°C
 • Ciśnienie 1020 hPa
 • Wiatr SSW 7 km/h
 • Dla biegaczy
  9
  Wyśmienite

  Wyśmienita pogoda dla biegaczy

 • Dla reumatyków
  10
  Wyśmienite

  Warunki atmosferyczne nie stwarzają ryzyka bólu stawów

 • Dla astmatyków
  10
  Wyśmienite

  Idealna pogoda dla astmatyków

Warunki pogodowe powodują umiarkowaną aktywność komarów
53
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Umiarkowana
pm 2.5
132% normy
pm 10
101% normy
Jutro 28°C 14°C
Sobota 18°C 9°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Długoterminowe prognozy pogody. Synoptycy o zimowej aurze

W kalendarzu styczeń, a oznak zimy jak na lekarstwo. Wkrótce jednak ta "jesienna" tendencja w pogodzie ma się odwrócić. Już w przyszłym tygodniu, dokładnie we wtorek lokalnie spodziewane są opady śniegu. W połowie miesiąca poza nieco zabielonym krajobrazem za oknem na termometrach zobaczymy też zdecydowanie niższe wartości. Chwyci bowiem mróz. Miejscami temperatura ma spaść nawet do minus 8 stopni Celsjusza.

Pogodę w Polsce będzie kształtował niż do kraju wraz z frontem atmosferycznym napływa stosunkowo ciepłe powietrze polarnomorskie. Ciśnienie w Warszawie wynosi 1014 i będzie spadać.

Reklama

W najbliższych dniach termometry nadal będą wskazywały wysokie wartości. W czwartek ma być nawet do 10 stopni Celsjusza. Zachmurzenie na ogół ma być duże oraz umiarkowane. Lokalnie, głównie na Zachodnim Pomorzu w Lubuskiem oraz na Warmii i Mazurach, spodziewane są opady deszczu. Najwięcej przejaśnień spodziewanych jest na południu oraz w centrum kraju. Wiatr na ogół ma być umiarkowany, a w górach silny i osiągający w porywach nawet od 60 do 80 kilometrów na godzinę

W nocy z czwartku na piątek zachmurzenie na ogół ma być umiarkowane oraz duże, lokalnie spodziewane są opady deszczu, a w górach deszczu połączonego ze śniegiem. Temperatura będzie się wahać od 2 stopni Celsjusza do 5 stopni Celsjusza. Wiatr na ogół ma być umiarkowany, a w górach silny i osiągający w porywach nawet do 90-100 kilometrów na godzinę.

W piątek zachmurzenie na ogół ma być duże, najwięcej przejaśnień spodziewanych jest na południu kraju. Niemal w całej Polsce spodziewane są opady deszczu, głównie o charakterze przelotnym. W górach możliwe są opady deszczu połączonego ze śniegiem. Termometry nadal mają wskazywać wysokie, dodatnie wartości. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 5 stopni Celsjusza w Białymstoku oraz Olsztynie do 7 stopni Celsjusza w Krakowie oraz w Rzeszowie. Wiatr na ogół ma być umiarkowany oraz silny. W Tatrach w porywach może osiągać nawet do 80 kilometrów na godzinę. 

Sobota zapowiada się na ogół pogodnie, poza regionami północnymi. Tam zachmurzenie ma wzrastać do dużego. Dodatkowo na Pomorzu spodziewane są opady deszczu. W pozostałych regionach zachmurzenie na ogół ma być umiarkowane, a chwil ze słońcem całkiem sporo. Wartości na termometrach nadal wysokie. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 4 stopni Celsjusza w Białymstoku oraz w Olsztynie do nawet 6 stopni Celsjusza w Krakowie oraz w Katowicach.

Niedziela na północy kraju pochmurna i z opadami deszczu, w pozostałych regionach zachmurzenie na ogół ma być umiarkowane, a chwil ze słońcem całkiem sporo. Spodziewane jest też ochłodzenie. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 0 stopni Celsjusza w Białymstoku do 5 stopni Celsjusza w Katowicach i we Wrocławiu. 

Wyraźny spadek temperatur ma jednak przynieść przyszły tydzień. Już w poniedziałek lokalnie chwyci lekki mróz. Przewidywana temperatura wyniesie od minus 3 stopni Celsjusza w Białymstoku do nawet 3 stopni Celsjusza w Krakowie, Katowicach i we Wrocławiu. Zachmurzenie na ogół ma być umiarkowane, jedynie na zachodzie kraju wzrośnie do dużego i tam na słońce raczej nie ma co liczyć.

Wtorek ma przynieść w Polsce zimową aurę. Poprószy śnieg i lokalnie chwyci mróz. Opady śniegu spodziewane są na Podlasiu, Warmii i Mazurach, Mazowszu, w Łódzkiem, na Kujawach w Wielkopolsce, na Lubelszczyźnie  oraz na Podkarpaciu. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od minus 3 stopni w Białymstoku do 3 stopni Celsjusza w Krakowie. Zachmurzenie na ogół ma być duże i całkowite, a słońca jak na lekarstwo. 

Środa również na ogół pochmurna i z przelotnymi opadami śniegu. Poprószy między innymi w Łódzkiem, na Podlasiu, Warmii i  Mazurach oraz na całym zachodzie kraju. Przewidywana temperatura  maksymalna wyniesie od minus 3 stopni w Białymstoku do 3 stopni Celsjusza w Krakowie. Zachmurzenie na ogół ma być umiarkowane oraz duże. 

W przyszły czwartek odczujemy uderzenie chłodu.  Termometry mają wskazywać ujemne wartości na terenie całego kraju. Przewidywana temperatura wyniesie w ciągu dnia od minus 7 stopni Celsjusza w Białymstoku do minus 2 stopni Celsjusza w Krakowie oraz w Rzeszowie. Zachmurzenie na ogół ma być duże. Sporadyczne przejaśnienia spodziewane są jedynie na zachodzie kraju, tam można liczyć na krótkie chwile ze słońcem. W pozostałych regionach na ogół ponuro. 

W piątek ma być jeszcze zimniej, a konkretnie mroźniej. Termometry będą wskazywać od minus 8 stopni Celsjusza w Białymstoku do minus 3 stopni Celsjusza w Szczecinie. Na południu kraju zachmurzenie na ogół ma być duże, a w pozostałych regionach można liczyć na liczne przejaśnienia i dłuższe chwile ze słońcem. 

W sobotę lokalnie zrobi się biało. Opady śniegu spodziewane są głównie na południu kraju oraz na Warmii i Mazurach. Zachmurzenie na ogół ma być duże, najwięcej przejaśnień i chwil ze słońcem spodziewanych jest na zachodzie oraz w centrum kraju. Lokalnie spodziewane są przymrozki. Przewidywana temperatura wyniesie w ciągu dnia od minus 5 stopni Celsjusza w Kielcach i w Lublinie do 1 stopnia Celsjusza w Szczecinie. 

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

Dowiedz się więcej na temat: pogoda | zima | śnieg

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama