Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Jutro 23:27

05:02 20:22

01:00 17:57

14°C
  • Mgła
  • Odczuwalna 14°C
  • Ciśnienie 1014 hPa
  • Wiatr S 4 km/h
14
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
34% normy
pm 10
26% normy
Jutro 19°C 14°C
Piątek 16°C 12°C

Długoterminowe prognozy pogody na święta

Najbliższy tydzień upłynie pod znakiem bardzo kapryśnej i dynamicznej aury. Niebo zdominują chmury, słońca będzie jak na lekarstwo i popada deszcz. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 11 st. C. Prognozy na święta też nie są nazbyt obiecujące. Będzie chłodno, na ogół pochmurno, a miejscami popada deszcz połączony ze śniegiem. Najbardziej słoneczny ma być świąteczny poniedziałek.

Pogodę w Polsce kształtuje niż, do kraju wraz z frontem atmosferycznym napływa chłodne powietrze polarno-morskie. Ciśnienie w Warszawie wynosi 1008 hPa i będzie spadać. 

Poniedziałek ponury i deszczowy w całym kraju. Najmocniej popada w strefie od Gdańska przez Warszawę aż po Kraków i Rzeszów. Na chwile ze słońcem nie ma co liczyć. Zachmurzenie w całej Polsce wzrośnie do dużego. Na termometrach zobaczymy od 7 st. Celsjusza w Gdańsku oraz w Olsztynie do nawet 11 st. Celsjusza w Krakowie oraz w Rzeszowie. Powieje na ogół umiarkowany oraz słaby wiatr.

Reklama

 

We wtorek również przydadzą się parasole, bo deszcz spodziewany jest w całym kraju. Na południu, wschodzie i w centrum Polski popada intensywnie. Duże zachmurzenie się utrzyma. Wartości na termometrach niezbyt wysokie. Najchłodniej w Białymstoku, Olsztynie oraz w Gdańsku - maksymalnie do 7 st. Celsjusza, a najcieplej we Wrocławiu - maksymalnie do 11 st. Celsjusza. Wiatr na ogół słaby i umiarkowany.

W środę we wszystkich regionach pojawi się słońce, zachmurzenie zmaleje do umiarkowanego, ale padać nie przestanie. Na szczęście, opady mają mieć głównie charakter przelotny. Ochłodzi się. Uderzenie zimna odczują zwłaszcza mieszkańcy Olsztyna, gdzie termometry wskażą zaledwie do 5 st. Celsjusza. Najcieplej we Wrocławiu oraz w Rzeszowie - maksymalnie do 9 st. Celsjusza. Wiatr na ogół słaby i umiarkowany.

Wielki Czwartek deszczowy w całym kraju, ale poza regionami zachodnimi, gdzie zachmurzenie wzrośnie  do dużego, można liczyć na chwile ze słońcem i liczne rozpogodzenia oraz przejaśnienia. Nadal niezbyt ciepło. Termometry wskażą od 5 stopni Celsjusza w Kielcach, Lublinie oraz w Olsztynie do 9 st. Celsjusza we Wrocławiu. Wiatr na ogół umiarkowany.

W Wielki Piątek najpogodniej w Łódzkiem, na Podlasiu, Warmii i Mazurach oraz na Śląsku. Tam zachmurzenie zmaleje do umiarkowanego i można liczyć na chwile słońcem. W pozostałych regionach bardzo pochmurno i deszczowo. Dodatkowo na Lubelszczyźnie oraz na Podkarpaciu i w Świętokrzyskiem ma padać śnieg połączony z deszczem. Chłodno. Na termometrach zobaczymy od 6 st. Celsjusza w  Kielcach oraz w Lublinie, do 9 st. Celsjusza w Krakowie oraz w Rzeszowie. Wiatr na ogół umiarkowany.

W Wielką Sobotę na słoneczną aurę nie ma co liczyć. Niebo nad całą Polską przykryją gęste chmury, z których popada deszcz. Na Warmii i Mazurach oraz na Podlasiu ma prószyć śnieg, a na Kujawach i Pomorzu oraz na Zachodnim Pomorzu ma padać śnieg połączony z deszczem. Przydadzą się ciepłe kurtki. W Białymstoku oraz w Olsztynie na termometrach zobaczymy zaledwie 3 st. Celsjusza. Najcieplej we Wrocławiu oraz w Zielonej Górze - do 10 st. Celsjusza. Wiatr na ogół umiarkowany, a miejscami silny.

W świąteczną niedzielę pogoda kapryśna. Czasem zaświeci słońce, czasem popada deszcz. Najpogodniej w Małopolsce, w Świętokrzyskiem, Lubuskiem, Łódzkiem i na Mazowszu. W tych regionach słońca ma być całkiem sporo, zachmurzenie zmaleje do umiarkowanego i padać raczej nie powinno. W pozostałych częściach Polski ponuro i wilgotno. Na Śląsku, Dolnym Śląsku. Lubelszczyźnie, Podlasiu, Zachodnim Pomorzu oraz Pomorzu Gdańskim ma padać deszcz połączony ze śniegiem. Na termometrach zobaczymy od 4 st. Celsjusza w Białymstoku oraz w Olsztynie do 10 st. Celsjusza w Rzeszowie, Warszawie, Poznaniu i w Zielonej Górze. Wiatr na ogól słaby i umiarkowany.

W Poniedziałek Wielkanocny czeka nas wyraźna poprawa pogody. Ociepli się i niemal w całym kraju zaświeci słońce. Deszcz utrzyma się jedynie na Warmii i Mazurach, w Lubuskiem i w Świętokrzyskiem. Tam też duże zachmurzenie się utrzyma, w pozostałych regionach zmaleje do umiarkowanego. Wartości na termometrach wzrosną. Najcieplej będzie we Wrocławiu oraz w Warszawie - do 11 st. Celsjusza, a najchłodniej w Kielcach oraz w Olsztynie - maksymalnie do 5 st. Celsjusza. Wiatr na ogół słaby i umiarkowany.


Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

 



INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje