Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 21:51

07:13 17:26

18:16 08:59

9°C
  • Przelotne opady
  • Odczuwalna 3°C
  • Ciśnienie 1007 hPa
  • Wiatr WSW 32 km/h
10
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
23% normy
pm 10
16% normy
Jutro 9°C 2°C
Niedziela 10°C 1°C

Długoterminowe prognozy pogody na początek stycznia

Zarówno najbliższa niedziela jak i poniedziałek upłyną jeszcze pod znakiem bardziej wiosennej niż zimowej aury, ale kolejne dni przyniosą spory zmiany w pogodzie. Wyraźnie się ochłodzi i na termometrach zobaczymy - tak wyczekiwane przez niektórych - ujemne wartości. Mocne uderzenie chłodu odczujemy już w sobotę, 2 stycznia. W Lublinie i w Białymstoku temperatura spadnie nawet do minus 7 stopni Celsjusza. Ci, którzy czekają na śnieg, też nie będą zawiedzeni. Z prognoz wynika, że biało za oknami zrobi się już w niedzielę, 3 stycznia. Przynajmniej tak wynika z długoterminowych prognoz.

Pogodę w Polsce kształtuje wyż, nadal napływa powietrze polarno-morskie. Ciśnienie w Warszawie wynosi 1017 hPa i będzie powoli rosnąć.

Noc z soboty na niedzielę na ogół pochmurna, ale z większymi przejaśnieniami. Miejscami pojawią się opady deszczu i deszczu ze śniegiem. Na termometrach utrzymają się wysokie wartości. Zdecydowanie najcieplej będzie na Pomorzu, nawet do 9 stopni Celsjusza. Nieco chłodniej na północnym-wschodzie. Tam termometry wskażą zaledwie 1 st. Celsjusza. Dokuczy też silny wiatr, osiągający na wybrzeżu nawet do 70 kilometrów na godzinę, a w górach nawet do 100 kilometrów na godzinę. 

Reklama

W niedzielę utrzyma się jeszcze bardzo ciepła i na ogół słoneczna aura. Do dużego zachmurzenie wzrośnie jedynie na Pomorzu, Warmii i Mazurach oraz na Podlasiu. Tam też przydadzą się parasole, bo popada deszcz. Pokropi również na zachodzie oraz w centrum Polski, ale tam przejaśnień ma być znacznie więcej. W pozostałych regionach znacznie pogodniej i słonecznie. Wartości na termometrach bardzo wysokie. We Wrocławiu ma być nawet do 12 stopni Celsjusza. Najchłodniej w Białymstoku - maksymalnie do 6 stopni Celsjusza. Powieje na ogół umiarkowany wiatr, jedynie w górach i na wybrzeżu silny, osiągający w porywach nawet do 80 kilometrów na godzinę.

 

Poniedziałek przełomu w pogodzie nie przyniesie, zrobi się tylko nieco chłodniej. Na termometrach zobaczymy od 5 stopni Celsjusza w Białymstoku do nawet 9 stopni Celsjusza w Krakowie. Miejscami popada. Parasole przydadzą się między innymi mieszkańcom Podlasia, Warmii i Mazur, Śląska oraz Ziemi Świętokrzyskiej. Na chwile ze słońcem można liczyć w całym kraju; utrzyma się umiarkowane zachmurzenie. Powieje na ogół umiarkowany oraz słaby wiatr.


Wtorek bardzo słoneczny w całym kraju, ale już wyraźnie chłodniejszy. Miejscami temperatura spadnie w ciągu dnia poniżej zera. Na termometrach zobaczymy od zaledwie minus 1 st. Celsjusza w Białymstoku do 5 stopni Celsjusza we Wrocławiu oraz w Zielonej Górze. Padać raczej nigdzie nie powinno. Niebo będzie w wielu regionach wręcz bezchmurne. Powieje na ogół umiarkowany oraz słaby wiatr.

Środa jeszcze zimniejsza. Najbardziej mroźno będzie w regionach północno-wschodnich. W Białymstoku temperatura spadnie do nawet minus 4 stopni Celsjusza. Nieco cieplej na zachodzie Polski. We Wrocławiu oraz w Zielonej Górze na termometrach zobaczymy do plus dwóch stopni Celsjusza. Na ogół słonecznie, do dużego zachmurzenie wzrośnie jedynie w regionach północnych oraz wschodnich. Padać raczej nie powinno. Powieje na ogół umiarkowany oraz słaby wiatr.

Czwartek, czyli ostatni dzień 2015 roku upłynie pod znakiem bardzo bardzo słonecznej aury. Dominować będzie zachmurzenie małe. Wartości na termometrach będą zdecydowanie bardziej zimowe niż dotychczas. W Białymstoku będzie najzimniej - minus 5 stopni Celsjusza. Z kolei najcieplej będzie w Szczecinie oraz w Zielonej Górze - nawet do plus 2 stopni Celsjusza. Powieje na ogół umiarkowany oraz słaby wiatr. Parasole raczej się nie przydadzą, bo padać nigdzie nie powinno.

Piątek, 1 stycznia, z ujemną temperaturą niemal w całym kraju. Dodatnie wartości utrzymają się jedynie w Zielonej Górze (1 st. Celsjusza). W pozostałych regionach termometry wskażą od minus 5 stopni Celsjusza w Lublinie do 0 stopni Celsjusza w Poznaniu. Słońca raczej nigdzie nie zabraknie. Do dużego zachmurzenie wzrośnie jedynie na Pomorzu Zachodnim. W pozostałych regionach niebo będzie wręcz bezchmurne. Powieje na ogół umiarkowany oraz słaby wiatr.

Sobota, 2 stycznia bardzo słoneczna, ale mroźna. W Lublinie oraz w Białymstoku temperatura spadnie nawet do minus 7 stopni Celsjusza. Najcieplej ma być w Szczecinie, gdzie termometry wskażą 0 stopni Celsjusza. Dominować będzie zachmurzenie umiarkowane oraz małe. Powieje na ogół słaby wiatr, jedynie miejscami umiarkowany.

W niedzielę nad Polskę nadciągną chmury, z których miejscami popada śnieg. Biały puch pojawi się między innymi na Podlasiu, Pomorzu Gdańskim, Pomorzu Zachodnim, Warmii i Mazurach oraz w Wielkopolsce. Dominować będzie zachmurzenie duże. Słońce chwilami będzie przebijać się przez chmury jedynie na południu oraz na wschodzie kraju. Wartości na termometrach na ogół na minusie. Najchłodniej będzie w Białymstoku - minus 7 stopni Celsjusza. Z kolei najcieplej we Wrocławiu - plus 1 st. Celsjusza. Powieje na ogół umiarkowany wiatr.

Poniedziałek, 4 stycznia z opadami śniegu z deszczem i śniegu w wielu regionach kraju. Parasole nie przydadzą się jedynie mieszkańcom Pomorza Zachodniego oraz Pomorza Gdańskiego. Na chwile ze słońcem nie ma co liczyć. Dominować będzie zachmurzenie duże. Wartości na termometrach też niezbyt obiecujące. Najchłodniej będzie w Białymstoku - minus 1 st. Celsjusza, a najcieplej we Wrocławiu - do plus 4 stopni Celsjusza. Powieje na ogół umiarkowany oraz słaby wiatr.


Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne