Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 1:46

05:03 20:20

01:16 18:55

14°C
  • Mgła
  • Odczuwalna 15°C
  • Ciśnienie 1014 hPa
  • Wiatr N 0 km/h
20
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
48% normy
pm 10
36% normy
Jutro 16°C 12°C
Sobota 23°C 14°C

Długoterminowe prognozy pogody na kwiecień

Marzec przyniósł w Polsce prawdziwą wiosnę i bardzo wysokie wartości na termometrach. Jaki będzie kwiecień? Z długoterminowych prognoz wynika, że w pierwszym tygodniu nowego miesiąca dominować będzie na ogół słoneczna aura. Nie zabraknie też niespodzianek. Spodziewane są pierwsze lokalne wiosenne burze. Drugi tydzień miesiąca przyniesie znacznie więcej deszczu.

Marzec -  zwłaszcza pod koniec - rozpieszczał nas wysokimi temperaturami. Miejscami termometry wskazywały nawet ponad 20 st. Celsjusza. Początek kwietnia również będziemy mogli zaliczyć do udanych. Aura nadal ma nam sprzyjać. Co prawda aż 20 st. Celsjusza nie będzie, ale warunki do spacerów będą doskonałe. 1 kwietnia temperatura będzie się wahać od 7 st. Celsjusza w Gdańsku  do nawet 15 st. Celsjusza we Wrocławiu. Słońca nie zabraknie, a zachmurzenie wzrośnie do dużego jedynie na krańcach północno-zachodnich.

W środę na ogół bezdeszczowa aura się utrzyma. Dominować będzie umiarkowane zachmurzenie. Temperatura będzie się wahać od 8 st. Celsjusza w Gdańsku do nawet 14 st. Celsjusza w Krakowie. 

Reklama

Opady deszczu spodziewane są dopiero koło czwartku, ale parasole przydadzą się głównie mieszkańcom centrum kraju - Mazowsza oraz woj. łódzkiego i regionów południowych - Podkarpacia, Śląska, Małopolski oraz woj. świętokrzyskiego, Lubelszczyzny i Dolnego Śląska. Dodatkowo na Śląsku spodziewane są burze. W pozostałych częściach kraju korzystna słoneczna aura się utrzyma. Co więcej, wartości na termometrach nieco wzrosną. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 10 st. Celsjusza w Gdańsku do nawet 20 st. Celsjusza we Wrocławiu. 

Początek pierwszego weekendu kwietnia zapowiada się bardzo korzystnie w całym kraju. Zarówno w piątek jak i w sobotę aura będzie sprzyjała wypoczynkowi na świeżym powietrzu. W piątek temperatura będzie się wahać od 7 st. Celsjusza w Gdańsku do nawet 14 st. Celsjusza we Wrocławiu. Dominować będzie umiarkowane zachmurzenie. Do dużego wzrośnie jedynie na krańcach zachodnich. Chwil ze słońcem nie zabraknie.

Najładniejszym dniem weekendu zdecydowanie ma być sobota. Zachmurzenie w całym kraju zmaleje do małego, a temperatura będzie się wahać od 9 st. Celsjusza w Białymstoku i w Lublinie do nawet 13 st. Celsjusza w Zielonej Górze. Padać nigdzie nie powinno, zatem warto ten dzień przeznaczyć na wypoczynek w plenerze.


W niedzielę pogoda również ma nam dopisywać. Deszcz spodziewany jest jedynie na Zachodnim Pomorzu. W pozostałych regionach dominować będzie umiarkowane zachmurzenie, miejscami niebo wręcz bezchmurne. Temperatury wzrosną i będą się wahać od 13 st. Celsjusza w Białymstoku do 17 st. Celsjusza we Wrocławiu.

Jak wynika z długoterminowych prognoz, kolejny tydzień kwietnia od 7 do 13 kwietnia przyniesie znacznie więcej chmur i opadów deszczu . W poniedziałek, 9 marca temperatura będzie się wahać od 15 st. Celsjusza w Szczecinie do 19 st. Celsjusza we Wrocławiu Dominować będzie  zachmurzenie umiarkowane oraz duże. Miejscami popada deszcz. Korzystna aura z dużą ilością słońca utrzyma się w Małopolsce, na Śląsku, w Świętokrzyskiem, na Podkarpaciu, Dolnym Śląsku oraz na Lubelszczyźnie.

Wtorek zapowiada się ponuro. Zachmurzenie wzrośnie do dużego niemal w całym kraju; przydadzą się też parasole, bo lokalne opady, poza regionami zachodnimi, możliwe są wszędzie. Chłodniej. Temperatura  będzie się wahać od 12 st. Celsjusza do 16 st. Celsjusza. 

W środę na ogół korzystne wartości na termometrach się utrzymają, dominować będzie umiarkowane zachmurzenie. Temperatura będzie się wahać od 9 st. Celsjusza w Szczecinie  do 14 st. Celsjusza w Krakowie.

Czwartek upłynie pod znakiem aury nieco kapryśnej. Czasem zaświeci słońcem, czasem popada deszcz. Wartości na termometrach będą jednak zadowalające. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od  11 stopni Celsjusza w Gdańsku do nawet 16 stopni Celsjusza we Wrocławiu.

W piątek także przydadzą się parasole. Najwięcej deszczu spodziewane jest na zachodzie Polski. Im bardziej na południu, tym chwil ze słońcem znacznie więcej. Ciepło. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 9 st. Celsjusza w Gdańsku do 13 stopni Celsjusza w Krakowie.


Kolejne dni tygodnia przyniosą wyraźne ochłodzenie. W sobotę temperatury będą się wahać od 7 st. Celsjusza w Gdańsku do 12 st. Celsjusza w Krakowie. Miejscami popada deszcz. 

Z kolei w niedzielę można liczyć na większą ilość chwil ze słońcem i bardziej pogodne niebo. Temperatury będą się wahać od 9 st. Celsjusza w Gdańsku do 13 st. Celsjusza w Lublinie. 

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: pogoda | prognoza

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy