Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 20:42

07:08 17:33

17:33 05:22

10°C
  • Pochmurno
  • Odczuwalna 8°C
  • Ciśnienie 1020 hPa
  • Wiatr SSE 13 km/h
46
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
110% normy
pm 10
85% normy
Jutro 18°C 12°C
Czwartek 18°C 7°C

Długoterminowe prognozy na Wielki Tydzień i Wielkanoc

Wielkanoc tuż tuż. Pojawiły się już pierwsze długoterminowe prognozy na ten świąteczny czas. Jeśli przewidywana synoptyków się sprawdzą, będziemy mieli powody do radości. W Niedzielę Wielkanocną słońca nie zabraknie, dominować będzie umiarkowane zachmurzenie, a termometry będą wskazywać nawet do 19 st. Celsjusza. Niestety, w Poniedziałek Wielkanocny aura zacznie kaprysić. Nad Polskę napłyną gęste chmury, z których popada deszcz. Parasole przydadzą się mieszkańcom wszystkich regionów kraju.

Świąteczny tydzień rozpocznie się niezbyt korzystnie, ale im bliżej Wielkanocy, tym słońca ma być coraz więcej. W poniedziałek, 14 kwietnia dominować będzie duże zachmurzenie. Na sporadyczne przejaśnienia można liczyć jedynie w Małopolsce, w Świętokrzyskiem, na Podkarpaciu, Śląsku oraz na Pomorzu Gdańskim. Deszcz spodziewany jest jedynie na Podlasiu oraz na Lubelszczyźnie. Wartości na termometrach korzystne. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 13 stopni Celsjusza w Gdańsku do nawet 16 stopni Celsjusza w Zielonej Górze. Wiatr na ogół słaby i umiarkowany.

Reklama

We wtorek, 15 kwietnia chwil ze słońcem nieco więcej. Duże zachmurzenie utrzyma się jedynie na krańcach południowych. Im bardziej na północ, tym rozpogodzeń będzie więcej. Padać raczej nie powinno. Stosunkowo ciepło. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 11 stopni Celsjusza w Szczecinie do nawet 16 stopni Celsjusza w Zielonej Górze.

Środa, 16 kwietnia powita nas piękną, słoneczną pogodą. Zachmurzenie zmaleje, niebo będzie wręcz bezchmurne, a słońca -  od Bałtyku aż po Tatry -  mnóstwo. Poszybują też wartości na termometrach. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 13 stopni Celsjusza w Warszawie do nawet 19 stopni Celsjusza w Łodzi. Padać nigdzie nie powinno. 

W czwartek, 17 kwietnia słońca również nie zabraknie, a wartości na termometrach będą wręcz letnie. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 18 stopni Celsjusza w Białymstoku oraz w Warszawie do nawet 20 stopni Celsjusza we Wrocławiu oraz w Zielonej Górze. Dominować będzie umiarkowane zachmurzenie. Padać raczej nigdzie nie powinno. 

W piątek, 18 kwietnia w niektórych regionach zacznie się chmurzyć, ale na chwile ze słońcem również można liczyć. Nadal ciepło. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 17 stopni Celsjusza w Gdańsku do nawet 20 stopni Celsjusza w Łodzi oraz w Poznaniu. 

Sobota, 19 kwietnia z w przelotnym deszczem jedynie w regionach południowych oraz w centrum. Im bardziej na północ, tym przejaśnień, rozpogodzeń i chwil ze słońcem będzie więcej. Dominować będzie zachmurzenie umiarkowane. Nadal ciepło. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 12 stopni Celsjusza w Rzeszowie do nawet 20 stopni Celsjusza w Łodzi oraz w Zielonej Górze.

Niedziela Wielkanocna ma być pogodna w całym kraju. Dominować będzie zachmurzenie umiarkowane, słońca nie zabraknie, a deszcz spodziewany jest jedynie na Zachodnim Pomorzu. Ciepło. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 14 stopni Celsjusza w Szczecinie do nawet 19 stopni Celsjusza w Łodzi.

Niestety, w Poniedziałek Wielkanocny pogoda się popsuje. Nad Polskę nadciągną gęste chmury, z których niemal w całym kraju popada deszcz. Słońca jak na lekarstwo. Na przebłyski słońca można liczyć jedynie na Pomorzu Gdańskim. Dobra wiadomość jest taka, że będzie stosunkowo ciepło. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 9 stopni Celsjusza w Katowicach do nawet 16 stopni Celsjusza w Olsztynie.

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!


INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: pogoda

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje