Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 8:28

07:28 16:06

12:39 03:42

3°C
  • Przelotne opady
  • Odczuwalna -2°C
  • Ciśnienie 999 hPa
  • Wiatr SE 13 km/h
56
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Umiarkowana
pm 2.5
146% normy
pm 10
115% normy
Jutro 2°C -1°C
Poniedziałek 1°C -1°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Długoterminowe prognozy na początek kwietnia

Marzec pożegna się z nami bardzo korzystną aurą. Słońca nigdzie nie zabraknie, a termometry będą wskazywały maksymalnie nawet do 17 st. Celsjusza. Kwiecień będzie już nieco mniej łaskawy. Przynajmniej na początku. Powita nas zdecydowanie niższymi wartościami na termometrach i aurą nieco kapryśną... czasem zaświeci słońce, a czasem pokropi deszcz.

Pogodę w Polsce kształtuje wyż, do kraju napływa polarno-kontynentalna masa powietrza. Ciśnienie w Warszawie wynosi 1019 hPa i będzie rosło.

Reklama

Piątek w całym kraju na ogół pogodny. Zachmurzenie będzie umiarkowane, a lokalnie wręcz małe. Padać nigdzie nie powinno. Wartości na termometrach korzystne. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 16 st. Celsjusza w Krakowie do nawet 16 st. Celsjusza w Zielonej Górze. Wiatr na ogół słaby i umiarkowany, jedynie na wybrzeżu silny. 

Sobota zapowiada się jeszcze korzystniej. Zachmurzenie na ogół będzie małe. Słońca w całym kraju - od Bałtyku aż po Tatry - mnóstwo. Wartości na termometrach bardzo optymistyczne. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 11 stopni Celsjusza w Rzeszowie do nawet 16 stopni Celsjusza w Zielonej Górze i w Szczecinie. Wiatr na ogół słaby i umiarkowany.

Zdecydowanie najcieplejszym dniem weekendu będzie niedziela. Temperatura będzie się wahać od 13 stopni Celsjusza w Białymstoku do nawet 17 stopni Celsjusza w Krakowie i w Katowicach. Słońca w żadnym regionie nie zabraknie. Zachmurzenie na ogół będzie umiarkowane. Opady deszczu raczej nie są spodziewane.

Co przyniesie kolejny tydzień? Poniedziałek zapowiada się całkiem korzystnie. Zachmurzenie wzrośnie do dużego jedynie na Warmii i Mazurach, Pomorzu Gdańskim oraz na Kujawach. W pozostałych regionach słońca nie zabraknie. Zachmurzenie na ogół będzie umiarkowane. Nadal ciepło. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 10 st. Celsjusza w Gdańsku do nawet 15 st. Celsjusza w Krakowie.

Pierwszy dzień kwietnia przyniesie ochłodzenie w Polsce. Przewidywana temperatura wyniesie od 4 st. Celsjusza w Gdańsku do nawet 12 st. Celsjusza w Krakowie. Słońca jednak nie zabraknie. Zachmurzenie na ogół będzie umiarkowane. Opady deszczu spodziewane są jedynie na na Podkarpaciu oraz w Małopolsce.

W środę w żadnym regionie temperatura nie przekroczy 10 st. Celsjusza. Wartości na termometrach będą się wahać od 4 st. Celsjusza w Gdańsku do nawet 9 st. Celsjusza we Wrocławiu. Na szczęście, na chwile ze słońcem również można liczyć. W żadnym regionie ich nie zabraknie. Dominować będzie umiarkowane zachmurzenie. 

Czwartek z dużą ilością słońca, ale nadal chłodny. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 5 st. Celsjusza w Białymstoku do nawet 9 st. Celsjusza we Wrocławiu i w Szczecinie. Miejscami niebo będzie wręcz bezchmurne. Słońca sporo. Padać raczej nie powinno. 

Prognozy na piątek są bardzo obiecujące. Wartości na termometrach poszybują w górę. Temperatura będzie się wahać od 8 st. Celsjusza w Białymstoku do nawet 15 stopni Celsjusza w Katowicach i w  Krakowie. Pogoda będzie sprzyjała wypoczynkowi na świeżym powietrzu. Słońca nie zabraknie, a deszcz raczej nie jest spodziewany.

W sobotę i niedzielę Polska będzie podzielona na dwa obszary. Mieszkańcy regionów północnych mogą liczyć na sporą ilość słońca i na ogół bezdeszczową aurę. Niestety, na południu pogoda się popsuje. Napłyną gęste chmury, z których popada deszcz, lokalnie intensywny. Dobra wiadomość jest taka, że termometry będą wskazywały  korzystne wartości. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie w sobotę od 11 st. Celsjusza w Białymstoku do nawet 16  st. Celsjusza w Poznaniu oraz w Szczecinie i w Łodzi.

W niedzielę na sporą ilość słońca - podobnie jak w sobotę - mogą liczyć mieszkańcy regionów północnych. Na południu i zachodzie  kraju zagoszczą deszczowe chmury, przydadzą się zatem parasole. Nadal ciepło. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 12 st. Celsjusza w Białymstoku do nawet 15 st. Celsjusza w Krakowie. 

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!
INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: pogoda | środa | prognoza

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama