Powered byAccuWeather.com
Nie chcesz zmoknąć?
Pobierz darmową aplikację
Weź parasol

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 6:32

7:03 17:40

14:2222:44

5°C
 • Zachmurzenie duże
 • Odczuwalna 3°C
 • Ciśnienie 1022 hPa
 • Wiatr SE 9 km/h
 • Dla biegaczy
  10
  Idealne

  Idealna pogoda dla biegaczy

 • Dla reumatyków
  10
  Wyśmienite

  Warunki atmosferyczne nie stwarzają ryzyka bólu stawów

 • Dla astmatyków
  10
  Wyśmienite

  Idealna pogoda dla astmatyków

64
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Umiarkowana
pm 2.5
176% normy
pm 10
142% normy
Jutro 20°C 7°C
Czwartek 19°C 7°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Długoterminowe prognozy: Na horyzoncie znaczne ochłodzenie

Pierwsza połowa listopada upłynęła pod znakiem wysokich wartości na termometrach, druga przyniesie wyraźne zmiany w pogodzie. Od przyszłej środy czeka nas znaczne ochłodzenie. Zimne i z przymrozkami będą zwłaszcza noce. Miejscami pojawią się też opady śniegu połączonego z deszczem. Przynajmniej tak wynika z długoterminowych prognoz.

Polska jest w strefie przejściowej -  pomiędzy wyżem a niżem. Ciśnienie w Warszawie wynosi 1016 hPa i będzie spadać.

Reklama

Niedziela w całym kraju z dużą ilością chmur. Przydadzą się też parasole, bo popada deszcz. Na szczęście, nie będzie on zbyt intensywny. Wartości na termometrach zróżnicowane. Najchłodniej będzie w Białymstoku - maksymalnie do 6 stopni Celsjusza, a zdecydowanie najcieplej w Krakowie oraz w Katowicach - maksymalnie do 12 stopni Celsjusza. Wiatr na ogół umiarkowany, a w górach i na wybrzeżu silny. W porywach będzie osiągał nawet do 80 kilometrów na godzinę.

Poniedziałek również upłynie pod znakiem aury zmiennej i kapryśnej. Miejscami pojawią się opady. Najbardziej deszczowo ma być w regionach południowych. Wartości na termometrach nieco niższe. Najchłodniej będzie w Białymstoku - maksymalnie do 5 stopni Celsjusza, a najcieplej we Wrocławiu - maksymalnie do 12 stopni Celsjusza. Dominować będzie zachmurzenie umiarkowane, lokalnie będzie wzrastać do dużego. Powieje na ogół umiarkowany oraz słaby wiatr.

Wtorek jeszcze chłodniejszy. W Białymstoku termometry wskażą zaledwie 3 st. Celsjusza, zdecydowanie najcieplej w Krakowie, Katowicach oraz we Wrocławiu - maksymalnie do 10 stopni Celsjusza. Na południu kraju nadal ma padać deszcz, głównie przelotny. Na sporadyczne przejaśnienia można liczyć, ale zachmurzenie będzie wzrastać do dużego. Powieje na ogół umiarkowany wiatr.

W środę opady deszczu ustąpią, za to będzie jeszcze chłodniej. Termometry wskażą od 3 stopni Celsjusza w Olsztynie oraz w Białymstoku do 8 stopni Celsjusza w Krakowie oraz we Wrocławiu. Dobra wiadomość jest taka, że na niebie pojawi się znacznie więcej słońca. Powieje na ogół umiarkowany oraz słaby wiatr. 

W czwartek również odczujemy mocne uderzenie chłodu. W Białymstoku termometry wskażą w ciągu dnia zaledwie 2 st. Celsjusza. Nieco cieplej we Wrocławiu - maksymalnie do 7 stopni Celsjusza. Słońca będzie jednak całkiem sporo, na przejaśnienia i rozpogodzenie można liczyć w każdym regionie. Powieje na ogół umiarkowany oraz słaby wiatr.

W piątek nad Polskę nadciągną chmury. Na Podkarpaciu spodziewane są opady śniegu połączonego z deszczem,  z kolei na Lubelszczyźnie popada deszcz. Zachmurzenie w całym kraju wzrośnie do dużego, na chwile ze słońcem nie ma co liczyć. Popada na ogół umiarkowany  wiatr.

Sobota zimna. W Olsztynie, w Białymstoku i w Lublinie termometry wskażą w ciągu dnia zaledwie 1 st. Celsjusza. We Wrocławiu tradycyjnie najcieplej - maksymalnie do 7 stopni Celsjusza. Najbardziej pochmurno na krańcach zachodnich, w pozostałych regionach można liczyć na chwile ze słońce. Padać raczej nie  powinno. Powieje na ogół umiarkowany wiatr.

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama