Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 20:42

06:20 18:37

19:12 06:24

11°C
  • Pochmurno
  • Odczuwalna 8°C
  • Ciśnienie 1022 hPa
  • Wiatr WNW 15 km/h
20
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
48% normy
pm 10
34% normy
Jutro 13°C 7°C
Czwartek 16°C 10°C

Długoterminowe prognozy: Na horyzoncie znaczne ochłodzenie

Pierwsza połowa listopada upłynęła pod znakiem wysokich wartości na termometrach, druga przyniesie wyraźne zmiany w pogodzie. Od przyszłej środy czeka nas znaczne ochłodzenie. Zimne i z przymrozkami będą zwłaszcza noce. Miejscami pojawią się też opady śniegu połączonego z deszczem. Przynajmniej tak wynika z długoterminowych prognoz.

Polska jest w strefie przejściowej -  pomiędzy wyżem a niżem. Ciśnienie w Warszawie wynosi 1016 hPa i będzie spadać.

Niedziela w całym kraju z dużą ilością chmur. Przydadzą się też parasole, bo popada deszcz. Na szczęście, nie będzie on zbyt intensywny. Wartości na termometrach zróżnicowane. Najchłodniej będzie w Białymstoku - maksymalnie do 6 stopni Celsjusza, a zdecydowanie najcieplej w Krakowie oraz w Katowicach - maksymalnie do 12 stopni Celsjusza. Wiatr na ogół umiarkowany, a w górach i na wybrzeżu silny. W porywach będzie osiągał nawet do 80 kilometrów na godzinę.

Reklama

Poniedziałek również upłynie pod znakiem aury zmiennej i kapryśnej. Miejscami pojawią się opady. Najbardziej deszczowo ma być w regionach południowych. Wartości na termometrach nieco niższe. Najchłodniej będzie w Białymstoku - maksymalnie do 5 stopni Celsjusza, a najcieplej we Wrocławiu - maksymalnie do 12 stopni Celsjusza. Dominować będzie zachmurzenie umiarkowane, lokalnie będzie wzrastać do dużego. Powieje na ogół umiarkowany oraz słaby wiatr.

Wtorek jeszcze chłodniejszy. W Białymstoku termometry wskażą zaledwie 3 st. Celsjusza, zdecydowanie najcieplej w Krakowie, Katowicach oraz we Wrocławiu - maksymalnie do 10 stopni Celsjusza. Na południu kraju nadal ma padać deszcz, głównie przelotny. Na sporadyczne przejaśnienia można liczyć, ale zachmurzenie będzie wzrastać do dużego. Powieje na ogół umiarkowany wiatr.

W środę opady deszczu ustąpią, za to będzie jeszcze chłodniej. Termometry wskażą od 3 stopni Celsjusza w Olsztynie oraz w Białymstoku do 8 stopni Celsjusza w Krakowie oraz we Wrocławiu. Dobra wiadomość jest taka, że na niebie pojawi się znacznie więcej słońca. Powieje na ogół umiarkowany oraz słaby wiatr. 

W czwartek również odczujemy mocne uderzenie chłodu. W Białymstoku termometry wskażą w ciągu dnia zaledwie 2 st. Celsjusza. Nieco cieplej we Wrocławiu - maksymalnie do 7 stopni Celsjusza. Słońca będzie jednak całkiem sporo, na przejaśnienia i rozpogodzenie można liczyć w każdym regionie. Powieje na ogół umiarkowany oraz słaby wiatr.

W piątek nad Polskę nadciągną chmury. Na Podkarpaciu spodziewane są opady śniegu połączonego z deszczem,  z kolei na Lubelszczyźnie popada deszcz. Zachmurzenie w całym kraju wzrośnie do dużego, na chwile ze słońcem nie ma co liczyć. Popada na ogół umiarkowany  wiatr.

Sobota zimna. W Olsztynie, w Białymstoku i w Lublinie termometry wskażą w ciągu dnia zaledwie 1 st. Celsjusza. We Wrocławiu tradycyjnie najcieplej - maksymalnie do 7 stopni Celsjusza. Najbardziej pochmurno na krańcach zachodnich, w pozostałych regionach można liczyć na chwile ze słońce. Padać raczej nie  powinno. Powieje na ogół umiarkowany wiatr.

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne