Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 3:40

07:12 17:29

18:00 07:47

15°C
  • Zachmurzenie duże
  • Odczuwalna 13°C
  • Ciśnienie 1003 hPa
  • Wiatr SSW 17 km/h
27
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
65% normy
pm 10
44% normy
Jutro 10°C 4°C
Sobota 9°C 2°C

Długoterminowe prognozy: Ma być nawet do 21 st. C

Aura będzie nas rozpieszczać. Słońca nigdzie nie zabraknie, a wartości na termometrach mocno poszybują w górę. W najbliższy czwartek na zachodzie Polski ma być nawet do 21 stopni Celsjusza. Znów przypomnimy sobie zatem smak lata. Tak korzystna tendencja utrzyma się co najmniej przez kilka dni. Pogoda zacznie kaprysić dopiero w przyszłą niedzielę. Nad Polskę nadciągną wówczas chmury, z których popada deszcz. Przynajmniej tak wynika z długoterminowych prognoz.

Pogodę w Polsce kształtuje wyż, nadal napływa nieco chłodne powietrze polarno-kontynentalne. Ciśnienie w Warszawie wynosi 1025 hPa i będzie powoli spadać.

Niedziela upłynie pod znakiem sporej ilości słońca. Dominować będzie zachmurzenie umiarkowane. Wartości na termometrach nadal korzystne. Najcieplej ma być na Dolnym Śląsku, gdzie termometry wskażą nawet do 18 stopni Celsjusza. Nieco chłodniej tylko na Podlasiu oraz na Lubelszczyźnie, gdzie termometry wskażą do 14 stopni Celsjusza. Co więcej, padać nigdzie nie powinno. Pogoda będzie sprzyjać spacerom i wypadom za miasto. Powieje na ogół słaby wiatr.

Reklama

Poniedziałek również powita nas słońcem i na ogół pogodnym niebem. Dominować będzie zachmurzenie umiarkowane. Parasole się nie przydadzą, bo padać raczej nie powinno. Nadal stosunkowo ciepło. Biegunem ciepła wciąż ma być Dolny Śląsk, gdzie termometry wskażą nawet do 18 stopni Celsjusza. Chłodniej ma być jedynie na Podlasiu  - maksymalnie do 11 stopni Celsjusza.  Wiatr na ogół słaby i umiarkowany. 

We wtorek nad Polską chmur ma być nieco więcej, ale na słońce nadal można liczyć. Pokropi tylko na Zachodnim Pomorzu, w pozostałych regionach wciąż pogodnie i sucho. Wartości na termometrach nieco spadną. W Białymstoku oraz w Olsztynie ma być w ciągu dnia maksymalnie do 10 stopni Celsjusza. Zdecydowanie cieplej na Dolnym Śląsku - maksymalnie do 17 stopni Celsjusza. Powieje na ogół umiarkowany oraz słaby wiatr.

W środę pogoda również będzie wpływać na nasze dobre humory. Padać w żadnym regionie nie powinno, za to wszędzie zaświeci słońce, które będzie skutecznie przeganiać chmury. Co więcej, zrobi się nieco cieplej. Najniższe wartości wskażą termometry na Podlasiu, gdzie ma być maksymalnie do 13 stopni Celsjusza. Najcieplej ma być już tradycyjnie na Dolnym Śląsku oraz w Wielkopolsce i na Zachodnim Pomorzu - maksymalnie do 18 stopni Celsjusza. Powieje na ogół słaby wiatr.

W czwartek pogoda nas zaskoczy. W dodatku bardzo miło. Znów poczujemy gdzieniegdzie smak lata, bo wzrosną wartości na termometrach. Zdecydowanie najcieplej ma być we Wrocławiu - maksymalnie do 21 stopni Celsjusza! Różnice w temperaturach pomiędzy poszczególnymi regionami kraju będą duże. Na Podlasiu ma być maksymalnie do 12 stopni Celsjusza. Wszędzie za to możemy liczyć na mnóstwo chwil ze słońcem. Dominować będzie zachmurzenie umiarkowane. Opady deszczu raczej nie są spodziewane. Powieje na ogół umiarkowany oraz słaby wiatr. 

To nie koniec dobrych wiadomości. W piątek ma być jeszcze słoneczniej. Niemal we wszystkich regionach kraju niebo będzie wręcz bezchmurne.  Co więcej, wciąż ma być ciepło, a na Dolnym Śląsku wręcz bardzo ciepło. We Wrocławiu termometry wskażą nawet do 21 stopni Celsjusza. Padać nigdzie nie powinno. Powieje na ogół słaby wiatr. 

W sobotę chmury nadciągną tylko nad województwo lubuskie. W pozostałych regionach korzystna aura z dużą ilością słońca oraz wysokimi wartościami na termometrach się utrzyma. Najcieplej ma być nadal na Dolnym Śląsku - maksymalnie do 20 stopni Celsjusza, a najchłodniej na Podlasiu - maksymalnie do 17 stopni Celsjusza. Wiatr na ogół słaby i umiarkowany.

Załamanie pogody przyniesie dopiero przyszła niedziela. Nad Polskę nadciągną chmury, z których popada deszcz, lokalnie intensywny. Na sporadyczne przejaśnienia można liczyć jedynie na krańcach wschodnich. W pozostałych regionach ponuro, zachmurzenie wzrośnie do dużego. Dobra wiadomość jest taka, że nadal ma być stosunkowo ciepło. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 15 stopni Celsjusza w Gdańsku oraz w Olsztynie do nawet 19 stopni Celsjusza we Wrocławiu. Powieje na ogół umiarkowany oraz słaby wiatr. 

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama