Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 19:48

07:08 17:33

17:33 05:22

10°C
  • Pochmurno
  • Odczuwalna 7°C
  • Ciśnienie 1021 hPa
  • Wiatr SSE 15 km/h
42
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
101% normy
pm 10
77% normy
Jutro 18°C 12°C
Czwartek 18°C 7°C

Długoterminowe prognozy: Ma być nawet do 20 st. C

Sporo deszczu, duże zachmurzenie, przejaśnienia tylko przelotne i temperatura maksymalna do 13 st. C - takie są prognozy na wtorek. Na szczęście wiatr, który wyrządził w Polsce wiele szkód, będzie tracił na sile. Środa również ma być na ogół pochmurna, za to w czwartek pogoda bardzo miło nas zaskoczy. Słońca będzie mnóstwo, a temperatury mocno poszybują w górę. Piątek zapowiada się jeszcze bardziej optymistycznie. Ma być nawet do 20 st. C!

Pogodę w Polsce kształtuje niż, nadal pozostajemy pod wpływem ciepłego frontu atmosferycznego, do kraju napływa powietrze polarno-morskie. Ciśnienie w Warszawie wynosi 1010 hPa i będzie spadać. 

Wtorek upłynie pod znakiem na ogół dużego zachmurzenia, sporadyczne przejaśnienia są możliwe, między innymi na Mazowszu. W wielu regionach pokropi deszcz. Na szczęście będzie to opad jedynie przelotny. Wartości na termometrach na ogół korzystne. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 6 st. C W Białymstoku do nawet 13 st. C we Wrocławiu oraz w Krakowie. Wiatr na ogół umiarkowany, jedynie na wybrzeżu i w górach silniejszy. W porywach może osiągać do 70 kilometrów na godzinę. 

Reklama

Noc z wtorku na środę  na ogół pochmurna, z lokalnymi opadami deszczu. Temperatura będzie się wahać od 4 do 8 st. Celsjusza. Wiatr na ogół umiarkowany, jedynie miejscami dość silny.

W środę nad Polską również będą dominować chmury. Przejaśnienia i rozpogodzenia również są możliwe, zwłaszcza na Lubelszczyźnie. We wszystkich regionach kraju prognozowane są opady deszczu, na szczęście jedynie o charakterze przelotnym. Stosunkowo ciepło. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 7 st. Celsjusza w Białymstoku oraz w Olsztynie do nawet 11 st. Celsjusza we Wrocławiu. 

Prognozy na kolejne dni są imponujące. Druga połowa tygodnia przyniesie radykalną zmianę pogody. Już w czwartek opady deszczu ustąpią, zachmurzenie zmaleje na ogół do umiarkowanego oraz małego, a słońca od Bałtyku aż po Tatry będzie mnóstwo. Więcej chmur spodziewanych jest jedynie na Podlasiu i Warmii i Mazurach.  Wartości na termometrach również poszybują w górę. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 10 st. C w Białymstoku do nawet 18 st. Celsjusza we Wrocławiu.

Piątek zapowiada się w całym kraju wręcz fantastycznie. Słońca będzie mnóstwo, a zachmurzenie niemal we wszystkich regionach małe. Deszcz nigdzie nie jest spodziewany. Termometry będą wskazywały znakomite, wręcz letnie wartości. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 16 st. C w Olsztynie i w Gdańsku do nawet 20 st. Celsjusza we Wrocławiu.

W sobotę nad Polskę napłyną chmury, z których popada deszcz, zwłaszcza w regionach południowych. Najwięcej przejaśnień spodziewanych jest z kolei na zachodzie kraju. Wysokie wartości na termometrach utrzymają się i będą się wahać od 10 st. Celsjusza w Gdańsku do 18 st. C. w Rzeszowie oraz w Krakowie.

Niedziela ze sporą ilością deszczu i dużym zachmurzeniem. Parasole przydadzą się mieszkańcom niemal wszystkich regionów w kraju. Słońca jak na lekarstwo, ale wartości  na termometrach korzystne. Przewidywana temperatura maksymalna wyniesie od 10  st. C w Gdańsku do 14 st. Celsjusza w Rzeszowie.

Przyszły tydzień przyniesie sporą ilość chmur i opadów deszczu, głównie przelotnych. Będzie też nieco chłodniej. Temperatura maksymalna nie przekroczy 10 st. Celsjusza.

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: pogoda | wiosna

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne