Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Jutro 23:11

06:32 18:20

21:44 14:36

10°C
  • Bezchmurnie
  • Odczuwalna 7°C
  • Ciśnienie 1026 hPa
  • Wiatr E 17 km/h
31
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
74% normy
pm 10
54% normy
Jutro 16°C 10°C
Czwartek 14°C 6°C

Długoterminowa prognoza pogody. Mróz ściśnie i szybko nie puści

Zimno i śnieżnie, a na drogach trudne warunki - tak wygląda dzisiaj zimowa aura w Polsce. Okazuje się, że mróz nieprędko nas opuści. Prezentujemy najnowsze długoterminowe prognozy pogody.

Tydzień rozpoczął się od intensywnych opadów śniegu na południu kraju. Jak informował z rana Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej na południu województw: śląskiego, małopolskiego i podkarpackiego od wielu godzin utrzymywały się opady marznącego deszczu, powodującego gołoledź. Strefa opadów marznących stopniowo będzie się przemieszczać na północ nad pozostałą część woj. małopolskiego, podkarpackiego, a także częściowo śląskiego.

Błoto pośniegowe - a co za tym idzie ślisko na drogach - jest w województwach: podkarpackim, lubelskim z wyjątkiem rejonów północno-wschodnich, śląskim z wyjątkiem centralnej części, opolskim, dolnośląskim, małopolskim w północnej oraz południowo-wschodniej części, lubuskim w południowej części, świętokrzyskim w północnej części, wielkopolskim w południowej części, łódzkim w południowej części - przekazała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Reklama

Jak wynika z najnowszych prognoz, mróz szybko nie puści. W najbliższe dni, a nawet tygodnie, możemy spodziewać się ujemnych temperatur. Sprawdź, kiedy zmiana!

Poniedziałek, 8.02.2021

Maksymalna temperatura w ciągu dnia wyniesie od -10 st. w Zielonej Górze po - 1 w Rzeszowie. 

Wtorek, 9.02.2021

W ciągu dnia od - 8 st. w Olsztynie po - 2 st. w Rzeszowie. W większości regionów kraju prognozowane opady śniegu.

Środa, 10.02.2021

Środa bez opadów, ale wciąż zimno. Na termometrach od - 9 st. w Olsztynie po - 2 st. w Rzeszowie

Czwartek, 11.02.2021, Tłusty Czwartek

Mieszkańcy centralnej i wschodniej części Polski mogą spodziewać się opadów śniegu. Temperatura maksymalna od - 11 st. w Białymstoku i Olsztynie po -3 w Olsztynie i Rzeszowie. 

Piątek, 12.02.2021

W piątek wciąż zimno. Od - 10 st. w Kielcach, Lublinie i Białymstoku po - 2 w Szczecinie. We wschodnich częściach kraju spodziewane opady śniegu.

Sobota, 13.02.2021

W nadchodzący weekend mróz nie puści. Temperatura maksymalna od - 9 st. w Białymstoku po -1 st. w Szczecinie. Opady śniegu prognozowane w na południu i wschodzie kraju, a także w woj. pomorskim i kujawsko-pomorskim. 

Niedziela, 14.02.2021, Walentynki

W niedzielę od - 8 st. w Rzeszowie i Białymstoku po - 2 st. w Szczecinie. Mieszkańcy wschodnich województw oraz woj. śląskiego, opolskiego, dolnośląskiego, lubuskiego, wielkopolskiego, kujawsko-pomorskiego i pomorskiego mogą spodziewać się opadów śniegu.

Kolejny tydzień także przyniesie ujemne temperatury. 

Niedziela, 21.02.2021

W niedzielę 21 lutego mróz zelżeje. We Wrocławiu, w Katowicach, Szczecinie i Gdańsku temperatura maksymalna wyniesie 0 st. 

Dodatnie temperatury wrócą jednak na przełomie lutego i marca. Szczegóły dla Twojej miejscowości sprawdzisz TUTAJ.

Zobacz też: ŚNIEG, MRÓZ, OBLODZENIA. CAŁY KRAJ OBJĘTY ALERTEM IMGW


INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy