Powered byAccuWeather.com
Nie chcesz zmoknąć?
Pobierz darmową aplikację
Weź parasol

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 21:29

7:08 17:33

16:021:00

9°C
 • Mgła
 • Odczuwalna 9°C
 • Ciśnienie 1023 hPa
 • Wiatr W 6 km/h
 • Dla biegaczy
  10
  Idealne

  Idealna pogoda dla biegaczy

 • Dla reumatyków
  10
  Wyśmienite

  Warunki atmosferyczne nie stwarzają ryzyka bólu stawów

 • Dla astmatyków
  10
  Wyśmienite

  Idealna pogoda dla astmatyków

58
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Umiarkowana
pm 2.5
151% normy
pm 10
124% normy
Jutro 13°C 3°C
Niedziela 13°C 1°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Długoterminowa prognoza pogody

Początek tygodnia będzie dość słoneczny i ciepły. Załamanie pogody nastąpi w czwartek. W całym kraju spodziewamy się opadów deszczu i burz, lokalnie gwałtownych. Ochłodzi się. Ostatni dzień roku szkolnego i pierwszy dzień wakacji upłyną pod znakiem dobrej aury. Brzydko zrobi się znowu w niedzielę.

Polska jest na skraju niżu z ośrodkami nad Zatoką Fińską i północno-zachodnią Rosją, jedynie na południowym zachodzie zaznacza się wpływ klina wyżu znad Atlantyku. Z północnego zachodu napływać będzie chłodne powietrze polarno-morskie. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1002 hPa i zacznie powoli spadać.

Reklama

W poniedziałek w większości województw zachmurzenie umiarkowane z przejaśnieniami i małe. Opadów deszczu spodziewamy się tylko na północy - w woj. pomorskim, warmińsko-mazurskim i na Podlasiu.

Temperatura maksymalna od 16 stopni nad morzem i w Olsztynie, 17 na Podlasiu, 18 na Mazowszu i w woj. zachodniopomorskim, 19 w Bydgoszczy, 20 kresek w Wielkopolsce, w woj. lubuskim, w Łodzi, na Lubelszczyźnie, w woj. świętokrzyskim i na Śląsku, do 21 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku, w Małopolsce i na Podkarpaciu.

Wiatr z kierunków zachodnich, słaby i umiarkowany, miejscami porywisty, na wybrzeżu w porywach do 55 km/h. 


W nocy w północnej połowie Polski zachmurzenie umiarkowane, okresami duże, miejscami przelotne opady deszczu. W południowej połowie zachmurzenie małe i umiarkowane, początkowo miejscami duże, bez opadów. Temperatura minimalna od 7 do 12 st C. Wiatr z kierunków zachodnich, słaby i umiarkowany, na wschodnim wybrzeżu umiarkowany i dość silny.

We wtorek zachmurzenie umiarkowane z większymi przejaśnieniami. Miejscami przelotne opady deszczu. Na północy oraz w pasie dzielnic centralnych miejscami również burze i możliwy niewielki grad. Zagrzmi w Szczecinie, na Pomorzu, Warmii i Mazurach, Podlasiu, w woj. kujawsko-pomorskim, lubuskim, w Wielkopolsce, na Mazowszu i w Łodzi.

Temperatura maksymalna od 18-19 stopni na północny i w stolicy, 20 st. w Wielkopolsce i na Śląsku, do 21-22 w pozostałych województwach.

Wiatr zachodni i północno-zachodni, słaby i umiarkowany, na północy umiarkowany i dość silny, porywisty, na wybrzeżu w porywach do 60 km/h. W strefie burz porywy wiatru do 70 km/h.

W środę w całej Polsce zachmurzenie umiarkowane i małe. Na południu kraju zrobi się ciepło - na termometrach zobaczymy od 20 st. na Śląsku, 21 w woj. świętokrzyskim, 22 na Dolnym Śląsku i Lubelszczyźnie, do 24 kresek w Małopolsce i na Podkarpaciu. Trochę chłodniej będzie w centrum, na północy i północnym zachodzie - od 17 st. w Szczecinie i w woj. lubuskim, 18 w Łodzi i nad morzem, do 19 w Wielkopolsce, woj. kujawsko-pomorskim i w stolicy.

W czwartek załamanie pogody. W całym kraju spodziewamy się opadów deszczu i burz, lokalnie gwałtownych. Spokojnie będzie tylko w woj. zachodniopomorskim. Ochłodzi się - na termometrach zobaczymy od 15 stopni na Pomorzu, na Warmii i Mazurach, woj. kujawsko-pomorskim i na Śląsku, 16 w Wielkopolsce, 17 na Mazowszu, w Łodzi i na Dolnym Śląsku, 18 st. w woj. świętokrzyskim, na Lubelszczyźnie, Podkarpaciu i w Małopolsce, a także na Podlasiu, do 20 st. C. w woj. zachodniopomorskim i lubuskim.

W piątek, w ostatni dzień roku szkolnego, w większości województw będzie dość pogodnie. Deszczowo i pochmurno tylko na Podlasiu. Na termometrach zobaczymy od 17 st. w Białymstoku, 18 na Lubelszczyźnie, 19 nad morzem, 20 kresek na Warmii i Mazurach i w stolicy, 21 stopni w woj. świętokrzyskim, na Podkarpaciu i Śląsku, 22 w Małopolsce, Łodzi i Bydgoszczy, do 24 st. C. na zachodzie.

Sobota upłynie pod znakiem słońca i wysokich temperatur. Pochmurno i deszczowo będzie w Szczecinie. Przelotnie popada także w Wielkopolsce, Zielonej Górze i na Śląsku. Zagrzmi na Dolnym Śląsku. Temperatura maksymalna od 23 st. w Katowicach, na Mazowszu, w Białystoku, na Warmii i Mazurach i w Gdańsku, 24 kresek w Szczecinie, w Bydgoszczy, Zielonej Górze, w woj. świętokrzyskim, na Lubelszczyźnie i an Podkarpaciu, do 25 st. w Wielkopolsce, Łodzi i w Krakowie, do 26 st. na Dolnym Śląsku.

W niedzielę kolejne załamanie pogody. Ładnie i słonecznie będzie tylko z Zielonej Górze. W pozostałych województwach dużo chmur i deszczu. Najmocniej popada na Warmii i Mazurach.

Temperatura maksymalna od 19 st. w Olsztynie, Małopolsce i woj. zachodniopomorskim, 20 nad morzem, w stolicy, na Lubelszczyźnie, w woj. świętokrzyskim i na Śląsku, 21 kresek w Bydgoszczy i Rzeszowie, 22 na Podlasiu, do 23 st. w Zielonej Górze, na Dolnym Śląsku i w Wielkopolsce do 24 st. C. w Łodzi.

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje