Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 6:03

07:18 15:29

01:00 14:19

1°C
  • Zachmurzenie duże
  • Odczuwalna 0°C
  • Ciśnienie 998 hPa
  • Wiatr ESE 7 km/h
59
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Umiarkowana
pm 2.5
156% normy
pm 10
100% normy
Jutro 2°C -1°C
Wtorek 1°C 0°C

Długoterminowa prognoza pogody

Początek tygodnia będzie dość słoneczny i ciepły. Załamanie pogody nastąpi w czwartek. W całym kraju spodziewamy się opadów deszczu i burz, lokalnie gwałtownych. Ochłodzi się. Ostatni dzień roku szkolnego i pierwszy dzień wakacji upłyną pod znakiem dobrej aury. Brzydko zrobi się znowu w niedzielę.

Polska jest na skraju niżu z ośrodkami nad Zatoką Fińską i północno-zachodnią Rosją, jedynie na południowym zachodzie zaznacza się wpływ klina wyżu znad Atlantyku. Z północnego zachodu napływać będzie chłodne powietrze polarno-morskie. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1002 hPa i zacznie powoli spadać.

W poniedziałek w większości województw zachmurzenie umiarkowane z przejaśnieniami i małe. Opadów deszczu spodziewamy się tylko na północy - w woj. pomorskim, warmińsko-mazurskim i na Podlasiu.

Reklama

Temperatura maksymalna od 16 stopni nad morzem i w Olsztynie, 17 na Podlasiu, 18 na Mazowszu i w woj. zachodniopomorskim, 19 w Bydgoszczy, 20 kresek w Wielkopolsce, w woj. lubuskim, w Łodzi, na Lubelszczyźnie, w woj. świętokrzyskim i na Śląsku, do 21 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku, w Małopolsce i na Podkarpaciu.

Wiatr z kierunków zachodnich, słaby i umiarkowany, miejscami porywisty, na wybrzeżu w porywach do 55 km/h. 


W nocy w północnej połowie Polski zachmurzenie umiarkowane, okresami duże, miejscami przelotne opady deszczu. W południowej połowie zachmurzenie małe i umiarkowane, początkowo miejscami duże, bez opadów. Temperatura minimalna od 7 do 12 st C. Wiatr z kierunków zachodnich, słaby i umiarkowany, na wschodnim wybrzeżu umiarkowany i dość silny.

We wtorek zachmurzenie umiarkowane z większymi przejaśnieniami. Miejscami przelotne opady deszczu. Na północy oraz w pasie dzielnic centralnych miejscami również burze i możliwy niewielki grad. Zagrzmi w Szczecinie, na Pomorzu, Warmii i Mazurach, Podlasiu, w woj. kujawsko-pomorskim, lubuskim, w Wielkopolsce, na Mazowszu i w Łodzi.

Temperatura maksymalna od 18-19 stopni na północny i w stolicy, 20 st. w Wielkopolsce i na Śląsku, do 21-22 w pozostałych województwach.

Wiatr zachodni i północno-zachodni, słaby i umiarkowany, na północy umiarkowany i dość silny, porywisty, na wybrzeżu w porywach do 60 km/h. W strefie burz porywy wiatru do 70 km/h.

W środę w całej Polsce zachmurzenie umiarkowane i małe. Na południu kraju zrobi się ciepło - na termometrach zobaczymy od 20 st. na Śląsku, 21 w woj. świętokrzyskim, 22 na Dolnym Śląsku i Lubelszczyźnie, do 24 kresek w Małopolsce i na Podkarpaciu. Trochę chłodniej będzie w centrum, na północy i północnym zachodzie - od 17 st. w Szczecinie i w woj. lubuskim, 18 w Łodzi i nad morzem, do 19 w Wielkopolsce, woj. kujawsko-pomorskim i w stolicy.

W czwartek załamanie pogody. W całym kraju spodziewamy się opadów deszczu i burz, lokalnie gwałtownych. Spokojnie będzie tylko w woj. zachodniopomorskim. Ochłodzi się - na termometrach zobaczymy od 15 stopni na Pomorzu, na Warmii i Mazurach, woj. kujawsko-pomorskim i na Śląsku, 16 w Wielkopolsce, 17 na Mazowszu, w Łodzi i na Dolnym Śląsku, 18 st. w woj. świętokrzyskim, na Lubelszczyźnie, Podkarpaciu i w Małopolsce, a także na Podlasiu, do 20 st. C. w woj. zachodniopomorskim i lubuskim.

W piątek, w ostatni dzień roku szkolnego, w większości województw będzie dość pogodnie. Deszczowo i pochmurno tylko na Podlasiu. Na termometrach zobaczymy od 17 st. w Białymstoku, 18 na Lubelszczyźnie, 19 nad morzem, 20 kresek na Warmii i Mazurach i w stolicy, 21 stopni w woj. świętokrzyskim, na Podkarpaciu i Śląsku, 22 w Małopolsce, Łodzi i Bydgoszczy, do 24 st. C. na zachodzie.

Sobota upłynie pod znakiem słońca i wysokich temperatur. Pochmurno i deszczowo będzie w Szczecinie. Przelotnie popada także w Wielkopolsce, Zielonej Górze i na Śląsku. Zagrzmi na Dolnym Śląsku. Temperatura maksymalna od 23 st. w Katowicach, na Mazowszu, w Białystoku, na Warmii i Mazurach i w Gdańsku, 24 kresek w Szczecinie, w Bydgoszczy, Zielonej Górze, w woj. świętokrzyskim, na Lubelszczyźnie i an Podkarpaciu, do 25 st. w Wielkopolsce, Łodzi i w Krakowie, do 26 st. na Dolnym Śląsku.

W niedzielę kolejne załamanie pogody. Ładnie i słonecznie będzie tylko z Zielonej Górze. W pozostałych województwach dużo chmur i deszczu. Najmocniej popada na Warmii i Mazurach.

Temperatura maksymalna od 19 st. w Olsztynie, Małopolsce i woj. zachodniopomorskim, 20 nad morzem, w stolicy, na Lubelszczyźnie, w woj. świętokrzyskim i na Śląsku, 21 kresek w Bydgoszczy i Rzeszowie, 22 na Podlasiu, do 23 st. w Zielonej Górze, na Dolnym Śląsku i w Wielkopolsce do 24 st. C. w Łodzi.

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama