Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 18:21

07:16 15:30

23:59 14:03

1°C
  • Pochmurno
  • Odczuwalna -2°C
  • Ciśnienie 997 hPa
  • Wiatr SW 13 km/h
35
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
83% normy
pm 10
56% normy
Jutro 4°C 1°C
Poniedziałek 2°C -1°C

Długoterminowa prognoza pogody

Ostrej zimy z siarczystym mrozem i śniegiem w tym roku nie będzie? Na mapach na kolejnych 16 dni widać, że na razie aura będzie dla nas bardzo łaskawa, a na termometrach należy spodziewać się nawet 11 kresek! Wprawdzie w przyszłym tygodniu na kilka dni ochłodzi się, ale takie "załamanie" pogody nie potrwa długo.

Polska jest pomiędzy niżem znad Morza Norweskiego, a wyżem z centrami nad Morzem Czarnym i Półwyspem Apenińskim. Z południowego zachodu napływa ciepłe powietrze polarno-morskie.

W środę zachmurzenie na północy, na południu większe przejaśnienia. Prawie w całej Polsce pokropi deszcz. Bez opadów tylko w Małopolsce i na Podkarpaciu.

Temperatura maksymalna od 6 stopni na północnym wschodzie do nawet 11 stopni na Dolnym Śląsku.

Wiatr umiarkowany, okresowo porywisty, a na wybrzeżu miejscami także i dość silny, południowo-zachodni. Wiatr w porywach osiągać może 60 km/h.

Reklama

W nocy zachmurzenie duże i umiarkowane. Na krańcach północnych miejscami słabe opady deszczu.

W czwartek dalszy ciąg "wiosennej" pogody. Temperatura, jak na środek zimy, bardzo wysoka - od 6 stopni w Białymstoku do 11 st Celsjusza we Wrocławiu, w Katowicach i w stolicy Małopolski.

Wiatr umiarkowany, na wybrzeżu dość silny, przeważnie południowo-zachodni. Na południu, zachodzie oraz na wybrzeżu wiatr porywisty, w porywach do 60 km/h.

W piątek w całej Polsce zachmurzenie małe, bez słońca tylko we wschodnich województwach. Temperatura nieznacznie spadnie - do 5-6 stopni.

W sobotę pogodnie będzie tylko na południu i w woj. łódzkim. W pozostałych regionach sporo gęstych chmur. Temperatura maksymalna od od 3 do 5 st. C.

W niedzielę temperatura spadnie do zera w Lublinie, a na Pomorzu i woj. świętokrzyskim może poprószyć śnieg.

Początek przyszłego tygodnia będzie bardziej przypominał zimę. Lokalnie spadnie śnieg, a temperatura będzie coraz niższa - w środę w całym kraju chwyci mróz, do minus 8 stopni na Podlasiu.

Takie niskie temperatury utrzymają się jednak tylko do niedzieli 19 stycznia. W poniedziałek 20 stycznia wróci wiosenna aura, a na termometrach znów zobaczymy dość wysokie temperatury, do 6 kresek.

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy