Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 19:22

07:31 16:03

12:01 01:23

1°C
  • Zachmurzenie małe
  • Odczuwalna -2°C
  • Ciśnienie 1004 hPa
  • Wiatr SSE 13 km/h
62
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Umiarkowana
pm 2.5
169% normy
pm 10
135% normy
Jutro 5°C 1°C
Sobota 5°C -1°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Długi weekend będzie deszczowy

Jeśli ktoś zaplanował w weekend kąpiele słoneczne, musi o nich zapomnieć. Cały najbliższy tydzień zapowiada się burzowo i deszczowo - donosi "Dziennik".

Według prognozy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, w czasie weekendu temperatura nie przekroczy 25 st. C.

Reklama

W sobotę czeka nas intensywny deszcz na północnym-wschodzie i na zachodzie. Na wschodzie będą burze.

W niedzielę na zachodzie i południowym zachodzie zapowiadane są rzęsiste deszcze. Maksymalna temperatura na wschodzie wyniesie 20 st. C.

W poniedziałek będzie maksymalnie 22 st.. W Gdańsku i okolicach wystąpią przelotne opady deszczu. Większe opady są spodziewane w rejonie Szczecina. Deszcze zapowiadane są także w rejonie Karpacza i Szklarskiej Poręby.

We wtorek pogoda nie zmieni się. W całym kraju wystąpią przelotne opady. Na zachodzie temperatura maksymalna sięgnie 20 stopni, a na wschodzie będzie 23 stopnie - podaje "Dziennik".

Zobacz prognozę pogody w INTERIA.PL

Zachodniopomorskie

Pochmurny i deszczowy weekend zapowiadają dla Pomorza Zachodniego synoptycy. Niewielkie przejaśnienia mają pojawić się jedynie w sobotnie popołudnie. Warunków do plażowania raczej nie będzie.

Jak przewidują meteorolodzy ze szczecińskiego biura prognoz, w Zachodniopomorskiem będzie przez najbliższe trzy dni nieco chłodniej niż ostatnio. W całym regionie będzie przelotnie padać, wystąpią też burze.

Temperatura powietrza będzie się wahać od 20 do 23 stopni Celsjusza w ciągu dnia. Nocami spadnie nawet do 12 stopni. Będzie wiał umiarkowany i słaby wiatr. W niedzielę powieje nieco silniej. Temperatura wody w Bałtyku na całym zachodnim wybrzeżu nie przekroczy 20 stopni Celsjusza.

Synoptycy widzą już na mapach zbliżający się z południa Europy kolejny niż, który dotrze na północno-zachodnie krańce Polski już nad ranem w niedzielę. Oznacza to kolejne opady na początku tygodnia - powiedział dyżurny meteorolog. - Jest jednak nadzieja, że druga część zbliżającego się tygodnia będzie pogodniejsza i cieplejsza - dodał.

Beskidy

Zmienna aura panuje w Beskidach. Wprawdzie od trzech dni nie padało, ale - jak poinformowali w piątek ratownicy grupy beskidzkiej GOPR - w każdej chwili może pokropić deszcz. Warunki na szlakach turystycznych są dość dobre.

W piątek przed południem termometry w Szczyrku wskazywały 20 stopni C. Niebo było całkowicie zachmurzone. Ruch turystyczny był niewielki. W rejonie Babiej Góry zamknięty jest odcinek szlaku czerwonego i żółtego z Markowych Szczawin do Fickowych Rozstajów - Górnym Płajem w kierunku Hali Czarnego, przez tak zwane Osuwisko. Istnieje tam ryzyko zejścia kamiennej lawiny.

W Beskidach czynne są wszystkie kolejki linowe.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy