Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 19:31

04:29 20:35

02:28 12:22

18°C
  • Częściowo słonecznie
  • Odczuwalna 18°C
  • Ciśnienie 1011 hPa
  • Wiatr SE 9 km/h
18
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
44% normy
pm 10
31% normy
Jutro 22°C 14°C
Środa 20°C 10°C

Deszcz, śnieg i sztorm na Bałtyku. Prognoza pogody na czwartek

Czwartek będzie pochmurny, z opadami deszczu ze śniegiem oraz śniegu. Wiatr silny, porywisty. Temperatura od 1 st. C na wschodzie do 7 st. C na zachodzie - przekazała dyżurna synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Anna Woźniak. Na Bałtyku spodziewany jest sztorm. Wiatr w porywach może osiągnąć od 8 do 9 w skali Beauforta.

W czwartek nad Polskę nadejdzie niż, który ściągnie układ frontów atmosferycznych. - Najpierw spodziewamy się wkroczenia od północnego zachodu frontu ciepłego, który przyniesie całkowite zachmurzenie i opady śniegu oraz deszczu ze śniegiem - powiedziała synoptyk i dodała, że po południu pojawi się front chłodny, który przyniesie opady śniegu.

Tuż przed przejściem tego frontu temperatura może wzrosnąć nawet do 7 st. C nad morzem. - Będzie się to wiązało ze wzrostem prędkości wiatru, który w porywach będzie osiągać do 65 kilometrów na godzinę, a nad morzem nawet do 90 kilometrów na godzinę - powiedziała.

Reklama

Synoptyk IMGW podała, że przechodzenie tego frontu będzie dominowało w nocy z czwartku na piątek, jednak już wcześniej - po południu - da o sobie znać w północno-zachodniej części kraju. Temperatura maksymalna na wschodzie kraju wyniesie około 1 st. C, a na północnym zachodzie wzrośnie do 7 st. C.

Sztorm na Bałtyku

Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni wydało ostrzeżenie o sztormie na Bałtyku. Obowiązuje ono do wieczora w czwartek. Wiatr w porywach może osiągnąć od 8 do 9 w skali Beauforta.

Ostrzeżenie meteorologów dotyczy strefy wschodniej strefy brzegowej. Sztorm na Bałtyku może potrwać do godz. 23 w czwartek.

Meteorolodzy prognozują nad morzem wiatr południowo-zachodni do zachodniego, wiejący z prędkością od 6 do 7, w porywach od 8 do 9 w skali Beauforta.


INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: sztormy | Bałtyk | prognoza pogody

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama