Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 21:43

06:26 18:28

17:25 01:00

18°C
  • Zachmurzenie umiarkowane
  • Odczuwalna 16°C
  • Ciśnienie 1028 hPa
  • Wiatr E 11 km/h
13
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
32% normy
pm 10
22% normy
Jutro 26°C 13°C
Środa 27°C 11°C

Deszcz, śnieg i sztorm na Bałtyku. Prognoza pogody na czwartek

Czwartek będzie pochmurny, z opadami deszczu ze śniegiem oraz śniegu. Wiatr silny, porywisty. Temperatura od 1 st. C na wschodzie do 7 st. C na zachodzie - przekazała dyżurna synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Anna Woźniak. Na Bałtyku spodziewany jest sztorm. Wiatr w porywach może osiągnąć od 8 do 9 w skali Beauforta.

W czwartek nad Polskę nadejdzie niż, który ściągnie układ frontów atmosferycznych. - Najpierw spodziewamy się wkroczenia od północnego zachodu frontu ciepłego, który przyniesie całkowite zachmurzenie i opady śniegu oraz deszczu ze śniegiem - powiedziała synoptyk i dodała, że po południu pojawi się front chłodny, który przyniesie opady śniegu.

Tuż przed przejściem tego frontu temperatura może wzrosnąć nawet do 7 st. C nad morzem. - Będzie się to wiązało ze wzrostem prędkości wiatru, który w porywach będzie osiągać do 65 kilometrów na godzinę, a nad morzem nawet do 90 kilometrów na godzinę - powiedziała.

Reklama

Synoptyk IMGW podała, że przechodzenie tego frontu będzie dominowało w nocy z czwartku na piątek, jednak już wcześniej - po południu - da o sobie znać w północno-zachodniej części kraju. Temperatura maksymalna na wschodzie kraju wyniesie około 1 st. C, a na północnym zachodzie wzrośnie do 7 st. C.

Sztorm na Bałtyku

Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni wydało ostrzeżenie o sztormie na Bałtyku. Obowiązuje ono do wieczora w czwartek. Wiatr w porywach może osiągnąć od 8 do 9 w skali Beauforta.

Ostrzeżenie meteorologów dotyczy strefy wschodniej strefy brzegowej. Sztorm na Bałtyku może potrwać do godz. 23 w czwartek.

Meteorolodzy prognozują nad morzem wiatr południowo-zachodni do zachodniego, wiejący z prędkością od 6 do 7, w porywach od 8 do 9 w skali Beauforta.


INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: Bałtyk | prognoza pogody

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy