Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 12:43

07:12 17:28

13:10 20:37

12°C
  • Pochmurno
  • Odczuwalna 12°C
  • Ciśnienie 1015 hPa
  • Wiatr SSW 11 km/h
35
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
83% normy
pm 10
56% normy
Jutro 19°C 11°C
Piątek 16°C 11°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Deszcz, śnieg i oblodzenia. Ponury początek tygodnia

Poniedziałek zapowiada się pochmurnie, z intensywnymi opadami śniegu i deszczu na południu kraju. Przed niebezpiecznymi zjawiskami ostrzega Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Według meteorologów w kolejnych dniach nie nastąpi poprawa pogody.

Poniedziałek, 26 listopada

W poniedziałek zachmurzenie duże na południu i wschodzie kraju. Na pozostałym obszarze zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i, zwłaszcza na północy, rozpogodzeniami. Chłodno. Od 0 st. w woj. lubelskim i podlaskim, do 4 st. w woj. zachodniopomorskim i dolnośląskim.

Reklama

IMGW ostrzega przed intensywnymi opadami śniegu mieszkańców południowych krańców dwóch województw: podkarpackiego i małopolskiego. W tych miejscach wystąpią opady śniegu, okresami o natężeniu umiarkowanym, powodujące przyrost pokrywy śnieżnej miejscami od 15 cm do 20 cm. Na południu także opady deszczu.

IMGW wydał również ostrzeżenia pierwszego stopnia przed oblodzeniami. Dotyczą one trzech województw - woj. pomorskiego, warmińsko-mazurskiego i podlaskiego. IMGW prognozuje zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu i deszczu ze śniegiem.

Wiatr słaby i umiarkowany, na południu okresami porywisty, północno-wschodni. Na południowym wschodzie wiatr miejscami powodować będzie zamiecie i zawieje śnieżne.

Wtorek, 27 listopada

We wtorek temperatury spadną poniżej zera na południu kraju. -1 st. pokażą termometry w okolicach Rzeszowa, Krakowa i Katowic, a -3 st. w Zakopanem. Tam też pochmurnie. Niewiele cieplej na wschodzie i w centrum. Na pozostałym obszarze temperatury oscylować będą wokół 2, 3 kresek. Najcieplej w Zachodniopomorskim - 4 st.

Zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami w północnej połowie kraju.

Opady deszczu możliwe w woj. warmińsko-mazurskim i pomorskim.

Środa, 28 listopada

Środa przyniesie więcej słońca, jednak temperatury dalej nie będą rozpieszczać. Najchłodniej na wschodzie kraju. -2 st. Celsjusza pokażą termometry w okolicach Rzeszowa, Lublina i Białegostoku. Maksymalnie 3 st. w Szczecinie.

Według najnowszych prognoz w czwartek ma być jeszcze chłodniej.

Nowa aplikacja Weź parasol - pogoda już cię nie zaskoczy

Sprawdź prognozę długoterminową na 25 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL