Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 12:35

04:15 21:01

21:13 03:30

21°C
  • Zachmurzenie duże
  • Odczuwalna 24°C
  • Ciśnienie 1017 hPa
  • Wiatr ESE 15 km/h
14
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
34% normy
pm 10
28% normy
Jutro 24°C 15°C
Sobota 24°C 15°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Deszcz i burze. Pogoda na piątek

Największe opady deszczu wystąpią na północnym wschodzie, na pozostałym obszarze będą one przelotne. Miejscami możliwe są burze w towarzystwie silnego wiatru czy opadów gradu.

Reklama

W północnej i zachodniej części kraju termometry wskażą do 10 stopni, nieco cieplej będzie na południowym wschodzie, do 16 stopni - prognozuje synoptyk Michał Ogrodnik.

Reklama

Ogrodnik z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowego Instytutu Badawczego powiedział, że w piątek najwięcej opadów deszczu i największe zachmurzenie prognozowane jest w centrum oraz na północnym wschodzie kraju, gdzie lokalnie spaść może nawet do 15 mm deszczu.

Na pozostałym obszarze padać będzie przelotny i słabszy deszcz, choć wyjątkiem będzie południowy wschód, od Małopolski przez Ziemię Świętokrzyską, Lubelszczyznę, Podkarpacie po południową i wschodnią część Mazowsza. Tu obok przelotnego deszczu miejscami możliwe będą też burze, w trakcie których spadnie do 15 mm deszczu, a na Podkarpaciu - nawet 20-25 mm.

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Burze z gradem

- Dodatkowo burzom mogą towarzyszyć opady gradu, a porywy wiatru w trakcie burz osiągać będą do 80 km/h - zaznaczył synoptyk. Dodał, że wiatr na południu może być silny i porywisty nie tylko w czasie burzy, osiągając w porywach do 65 km/h.

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Do 16 st. na termometrach

- Jeżeli chodzi o temperaturę, ona będzie zróżnicowana - oznajmił Ogrodnik. Tam, gdzie będzie padać, a także w północnej i zachodniej części kraju w najcieplejszym momencie dnia zobaczymy od 7 do 10 stopni Celsjusza.

Znaczniej cieplej, jak zaznaczył synoptyk, będzie na południowym wschodzie. Tutaj w najcieplejszym momencie dnia od 12 do nawet 16 stopni Celsjusza. Niestety w tej części kraju będzie wiał dość silny wiatr, możliwe są burze, więc ta temperatura będzie odczuwalna tylko chwilami - powiedział.

Zobacz prognozę długoterminową na 45 dni

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama