Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 10:12

07:28 16:06

12:39 03:42

4°C
  • Pochmurno
  • Odczuwalna -1°C
  • Ciśnienie 998 hPa
  • Wiatr ESE 15 km/h
53
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Umiarkowana
pm 2.5
131% normy
pm 10
101% normy
Jutro 2°C -1°C
Poniedziałek 1°C -1°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Czy to już wiosna? Najnowsze prognozy

Zimy w Polsce ani śladu. Dodatnie temperatury i opady deszczu utrzymują się od kilku tygodni. Czy to oznacza, że wiosna - choć w kalendarzu od 21 marca - nastała już miesiąc wcześniej? I że śniegu już nie zobaczymy? O prognozy na najbliższy miesiąc i Wielkanoc zapytaliśmy w Instytucie Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Niedziela 23 lutego będzie ostatnim dniem ferii zimowych. W poniedziałek do szkół wracają uczniowie z województw: dolnośląskiego, mazowieckiego, opolskiego i zachodniopomorskiego.

Reklama

Większość podczas dwutygodniowego odpoczynku wybierała zimową stolicę Polski - Zakopane, gdyż tylko tam można było liczyć na śnieg. Niestety, od początku zimy w pozostałej części kraju było go jak na lekarstwo.

Oczywiście zdarzały się epizody, jak ten ze zdjęć poniżej, kiedy to 29 stycznia Warszawę zasypał biały puch. Niestety, były to tylko jednorazowe "wyskoki".

Najbliższe dni

Z naszych pogodowych map na nadchodzące dni wynika, że będzie w kratkę - trochę słońca, trochę deszczu, a nawet deszczu ze śniegiem. Raczej ponuro. Temperatury będą oscylowały wokół 6-7 st. Celsjusza. Będą też dni ze skokiem temperatur, jak np. wtorek 25 lutego, kiedy będzie nawet 12 st. powyżej zera.

O nietypową jak na luty aurę oraz o prognozy na marzec zapytaliśmy w Instytucie Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

- Nasi specjaliści przygotowali prognozę od 19 lutego na kolejne 30 dni. Określili, że dla centralnej Polski temperatura będzie powyżej normy. Natomiast ilość opadów będzie w normie lub nieco powyżej, a liczba dni z opadem będzie powyżej normy - mówi nam rzecznik prasowy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowego Instytutu Badawczego, Grzegorz Walijewski.

Bardzo dobrą informacją na najbliższy okres jest ta dotycząca ilości opadów.  

- To, że opady będą w normie lub nieco powyżej, zdziwiło mnie, ale też zadowoliło, biorąc pod uwagę to, co dzieje się teraz w rzekach, jeziorach czy też glebie. Wilgotność spadła szczególnie na początku lutego, na koniec stycznia było bardzo źle, teraz sytuacja już się trochę poprawiła i wychodzi na to, że tych opadów będzie więcej - zaznacza Walijewski. - Temperatury średnie dla tego okresu są dodatnie, więc tutaj mówimy głównie o opadach deszczu - precyzuje. Jak jednak dodaje, niewykluczone są incydenty bardzo ciepłe i suche czy też bardzo chłodne i mokre.

Czy to, że teraz nie ma śniegu, oznacza, że śnieg zaskoczy nas w Wielkanoc, która w tym roku wypada 12 kwietnia? 

- Tego nie można wykluczyć. Tak było kilka lat temu. Boże Narodzenie w wielu miejscach Polski było szarobure, czarne, natomiast Wielkanoc była bardzo biała. Śnieg w kwietniu nie jest niczym nienormalnym - podkreśla Walijewski. I przyznaje: - Ja tej zimy, szczerze powiedziawszy, nie widzę.

IRz

Sprawdź, czym oddychasz! Jakość powietrza w polskich miejscowościach --> kliknij!

Aplikacja Weź parasol - pogoda już cię nie zaskoczy

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

Zobacz prognozę długoterminową na 45 dni

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje