Powered byAccuWeather.com
Nie chcesz zmoknąć?
Pobierz darmową aplikację
Weź parasol

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 10:03

4:25 20:42

19:174:19

25°C
 • Słonecznie
 • Odczuwalna 26°C
 • Ciśnienie 1025 hPa
 • Wiatr E 15 km/h
 • Dla biegaczy
  9
  Wyśmienite

  Wyśmienita pogoda dla biegaczy

 • Dla reumatyków
  10
  Wyśmienite

  Warunki atmosferyczne nie stwarzają ryzyka bólu stawów

 • Dla astmatyków
  10
  Wyśmienite

  Idealna pogoda dla astmatyków

27
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
66% normy
pm 10
43% normy
Jutro 27°C 15°C
Środa 29°C 16°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Czy przed nami zima stulecia?

Rosyjscy naukowcy uważają, że Polskę czeka mroźna zima . Polscy - są nieco bardziej ostrożni.

- Zima stulecia raczej nam nie grozi - uważa klimatolog profesor Krzysztof Błażejczyk. W rozmowie z IAR przyznaje jednak, że tego, jaka będzie pogoda w nadchodzących miesiącach, nie da się jeszcze dokładnie przewidzieć.

Naukowcy z Rosyjskiej Akademii Nauk nie mają jednak wątpliwości - tegoroczna zima w Polsce ma być wyjątkowo mroźna. To zasługa niżów znad Skandynawii i Rosji, które na dobre zadomowią się nad naszym krajem.

Profesor Krzysztof Błażejczyk z Wydziału Geografii Uniwersytetu Warszawskiego wyjaśnia, że rosyjscy naukowcy w swoich prognozach opierają się głównie na analizie pogody w poprzednich latach. - Oprócz tego badają zjawiska zachodzące w Arktyce - tłumaczy.

Jednak, jak uspokaja prof. Błażejczyk, rosyjskie przewidywania są przedwczesne i powinniśmy spokojnie czekać na dokładniejsze prognozy. Klimatolog podkreśla, że nasza wiedza o zjawiskach pogodowych jest jeszcze zbyt mała, by móc przewidywać sytuację jaka będzie za kilka miesięcy.

Nawet gdyby przewidywania rosyjskich naukowców sprawdziły się, to warszawiacy mroźnej aury się nie boją. Jak mówi jedna z osób, taka "zima stulecia" była już wiele razy i udało się ją przetrwać, a Polacy są przyzwyczajeni do niskich temperatur.

Jest też jeden plus rosyjskich przewidywań - oprócz niskich temperatur ma być też sucho i słonecznie. Na dokładniejsze prognozy przyjdzie jednak nam jeszcze poczekać.

Reklama

Reklama

Najlepsze tematy