Powered byAccuWeather.com
Nie chcesz zmoknąć?
Pobierz darmową aplikację
Weź parasol

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 14:09

7:35 15:24

10:3619:16

3°C
 • Pochmurno
 • Odczuwalna 3°C
 • Ciśnienie 1009 hPa
 • Wiatr S 7 km/h
 • Dla biegaczy
  3
  Trudne

  Pogoda nie rozpieszcza biegaczy

 • Dla reumatyków
  7
  Neutralne

  Warunki pogodowe bez wpływu na występowanie dolegliwości

 • Dla astmatyków
  10
  Wyśmienite

  Idealna pogoda dla astmatyków

35
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
85% normy
pm 10
59% normy
Jutro 1°C -2°C
Czwartek 1°C -3°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Czekają na zimę i liczą straty

Górskie gminy czekają na zimę i liczą straty. Z powodu braku śniegu zagląda do nich znacznie mniej turystów, głównie narciarzy. Tak jest między innymi w sądeckich Beskidach. Z powodu braku śniegu kolejne ośrodki narciarskie zamykają trasy.

W ostatnim miesiącu, w porównaniu z grudniem 2012 roku, Muszynę odwiedziło o 10 procent mniej osób, co przełożyło się na mniejsze wpływy z opłaty uzdrowiskowej - ubolewa wiceburmistrz Włodzimierz Tokarczyk.

Brak zimy powoduje, że nie działa większość stacji narciarskich w Krynicy Zdroju, między innymi na Słotwinach. Na Jaworzynie Krynickiej działa tylko jedna trasa. Tracą na tym właściciele ośrodków, ale też zlokalizowane w pobliżu lokale gastronomiczne czy wypożyczalnie nart i sprzętu zimowego.

Tak złego sezonu nie pamięta także Paweł Wietecha, dyrektor jednego z krynickich obiektów wypoczynkowych. Jak mówi, tylko w ostatnim miesiącu odnotowano straty w wysokości ponad 30 procent.
- Turyści anulują rezerwacje albo skracają pobyt i to są straty nieodwracalne - wyjaśnia Wietecha.

Burmistrz Krynicy Zdroju Dariusz Reśko liczy na to, że w ferie zimowe sytuacja się poprawi. Jak podkreśla, jest duże zainteresowanie przyjazdem w tym okresie do uzdrowiska. 

Reklama

Kolejne stacje narciarskie zamykają trasy

Obecnie jednak z powodu wciąż wysokich temperatur nie pomaga nawet sztuczne naśnieżanie stoków. Kolejne ośrodki narciarskie zamykają trasy.

Nie działa już większość stacji narciarskich na Podhalu, w powiecie limanowskim i nowosądeckim. W Krynicy Zdroju nieczynny jest wyciąg na Słotwinach. Otwarta jest tylko jedna krótka trasa o długości 650 metrów na Jaworzynie Krynickiej.

Większość narciarzy rezygnuje z jazdy z powodu pogarszających się warunków. - Liczymy na mróz w najbliższym czasie, aby móc rozpocząć nadrabiać straty. Instalacja cały czas czeka na możliwość naśnieżania - mówi kierownik Kolei Gondolowej Andrzej Rozlach.

Zaniepokojeni pogodą są również górale. Już w przyszły weekend w Zakopanem ma rozpocząć się Puchar Świata w skokach narciarskich. Z powodu braku śniegu skocznia nie jest jednak przygotowana do rozegrania skoków.

Synoptycy prognozują, że zima wróci w połowie stycznia.

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

Dowiedz się więcej na temat: śnieg

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL