Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 8:29

07:16 16:22

12:46 05:55

3°C
  • Zachmurzenie duże
  • Odczuwalna -6°C
  • Ciśnienie 1003 hPa
  • Wiatr W 33 km/h
7
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
16% normy
pm 10
10% normy
Jutro 3°C -2°C
Piątek 1°C -3°C

Czeka nas późne babie lato. Temperatura wyjątkowo zaskoczy

W tym roku na babie lato musimy czekać wyjątkowo długo, ponieważ bardzo się ono opóźnia. Wszystko wskazuje na to, że przypadnie na końcówkę października i początek listopada. Jakich temperatur powinniśmy się wtedy spodziewać? Sprawdź prognozę.

O prawdziwym babim lecie mówimy wówczas, gdy pogodne wyże panują między Bałkanami a Morzem Czarnym i sprowadzają do Europy ciepłe powietrze z dalekiego południa. Właśnie taki układ będziemy mieć w rozpoczynającym się tygodniu.

To oznacza, że pogoda będzie nam sprzyjać. Nie dość, że będzie słonecznie, to jeszcze ciepło. Liście na drzewach, które mienią się w promieniach słońca wszystkimi barwami, będą malować radosne krajobrazy.

Wahania temperatury

Pogodne noce i poranki oznaczają o tej porze roku duże wahania temperatury, czyli zimne noce i poranki z przymrozkami oraz ciepłe popołudnia, powyżej 10 stopni. Temperatura w ciągu 6 godzin może podskoczyć nawet o kilkanaście stopni.

Reklama

Jeszcze w pierwszej połowie tygodnia termometry na południu i zachodzie kraju pokażą 15 stopni w cieniu. Cieplej zapowiada się druga połowa tygodnia. Wówczas w tych samych miejscach może być 17 stopni, a może nawet więcej.

Również w dotychczas najchłodniejszych regionach, czyli na północy i wschodzie, a zwłaszcza na północnym wschodzie, będzie cieplej, około 15 stopni. Spodziewamy się większych przejaśnień, a w kolejnych dniach rozpogodzeń aż do bezchmurnego nieba.

Na przełomie października i listopada nie można wykluczyć, że będzie jeszcze cieplej, nawet około 20 stopni, co o tej porze roku zdarza się dość rzadko. Wszyscy życzylibyśmy sobie tak przyjemnego ciepła w dniu Wszystkich Świętych, za co trzymamy kciuki.

Sprawdź, czym oddychasz! Jakość powietrza w polskich miejscowościach --> kliknij!

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: pogoda | babie lato

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy