Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 10:19

04:37 20:47

19:04 01:00

23°C
  • Przeważnie słonecznie
  • Odczuwalna 24°C
  • Ciśnienie 1022 hPa
  • Wiatr WNW 17 km/h
7
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
16% normy
pm 10
10% normy
Jutro 27°C 15°C
Sobota 29°C 16°C

Czeka nas mroźna noc. IMGW wydał ostrzeżenie

Najbliższa noc będzie na tyle chłodna, że IMGW przygotowało ostrzeżenie meteorologiczne dla pewnego obszaru Polski. Sprawdź, gdzie w nocy z wtorku na środę mogą pojawić się temperatury poniżej zera. Informujemy też, jaka będzie pogoda w środę oraz do kiedy mogą potrwać nocne przymrozki.

Tej wiosny pogoda nieustannie nas zaskakuje. Rozległe wyże w dalszym ciągu sprawiają, że w ciągu dnia możemy się cieszyć słońcem i bezchmurnym niebem. Jednocześnie jednak temperatura podlega ogromnym wahaniom. Nie inaczej będzie również w nocy z wtorku na środę. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał na ten czas ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące przymrozków.

Zimno na północy

Jak ostrzega IMGW, w nocy z wtorku na środę możliwe będą przygruntowe przymrozki na północnym wschodzie i na Pomorzu. Według meteorologów prawdopodobieństwo wystąpienia w tym rejonie temperatur do -2°C wynosi 80%, więc jest bardzo wysokie.

Reklama

Ta apka mówi, kiedy spadnie deszcz - co do minuty! Wypróbuj nową aplikację Pogoda Interia! Zainstaluj z Google Play lub App Store

Według prognozy IMGW noc będzie bezchmurna, z niewielkim zachmurzeniem jedynie w rejonie Małopolski i na Podkarpaciu. Tam mogą też wystąpić przelotne opady deszczu. Dodatkowo nad morzem możliwe lokalne mgły ograniczające widzialność do 300 metrów. Będzie chłodno: od 2°C na Mazurach, przez około 7°C w centrum, do 11°C na Ziemi Przemyskiej. Na północy możliwe przymrozki.

Pogodna środa

Kolejny dzień zapowiada się pogodnie i bezchmurnie. W środę termometry wskażą od 20°C na Suwalszczyźnie, w rejonach podgórskich i nad morzem do 22°C w większości Polski. Najcieplej będzie na Pomorzu: tam temperatura może sięgnąć 25°C. Z kolei najchłodniej będzie nad Bałtykiem oraz w rejonach podgórskich Karpat, gdzie będzie około 17°C.

Sprawdź: Zwykle jej nie zobaczysz. Okrągła tęcza to prawdziwy rarytas

Nocne przymrozki jeszcze potrwają

Koniec maja i początek czerwca to okres ładnej, przeważnie bezchmurnej pogody w ciągu dnia i chłodnych nocy, z którymi w dalszym ciągu trzeba się liczyć. Co więcej, najchłodniejsze mają dopiero nadejść: w okolicy weekendy 3 i 4 czerwca w nocy może być od 2°C do 5°C, z przygruntowymi przymrozkami.

Zobacz też: Lato nad Bałtykiem będzie chłodne? Wszędzie jest ciepło, a nad morzem panuje przeszywający ziąb

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: pogoda | prognoza | prognoza pogody | noc | przymrozki | alerty IMGW | IMGW ostrzeżenia
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy