Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 18:56

07:22 16:14

11:10 01:00

0°C
  • Zachmurzenie duże
  • Odczuwalna -2°C
  • Ciśnienie 1024 hPa
  • Wiatr NNW 9 km/h
18
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
43% normy
pm 10
24% normy
Jutro 1°C 0°C
Poniedziałek 3°C 2°C

Cyklon Stefan nad Polską. Ostrzeżenie dla kilku województw

Cyklon Stefan dotarł do Polski. Synoptycy ostrzegają, że niebezpieczna i bardzo wietrzna aura utrzyma się aż do wieczora. Front będzie przemieszczać się z centrum kraju w kierunku południa i obejmie swoim wpływem Małopolskę, Śląsk oraz Podkarpacie.

Wichury, które przyniósł ze sobą cyklon Stefan, wyrządziły już poważne szkody między innymi na Podlasiu. Silny wiatr zrywał tam z domów dachy i łamał drzewa. Największe szkody odnotowano w okolicy Międzyrzeca oraz Terespola. Wielu mieszkańców zostało pozbawionych prądu. Połamane drzewa zatarasowały też drogi. 

Synoptycy ostrzegają, że front atmosferyczny będzie przemieszczał się teraz  ze wschodu w kierunku południa. Najmocniej - aż do późnych godzin wieczornych - ma wiać między innymi w Małopolsce, na Śląsku oraz na Podkarpaciu. Wichura w porywach może przekraczać nawet 90-100 km/h na godzinę.

Reklama

Front przyniesie ochłodzenie

Sprawcą zamieszania w pogodzie jest nie tylko front atmosferyczny, pod wpływem którego znalazła się Polska, ale także różnica ciśnień. Meteorolodzy uspokajają, że sytuacja powoli się normalizuje i w nocy wszystko powinno wrócić już do normy.

Wtorek przyniesie jednak ochłodzenie. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 9 stopni Celsjusza w Gdańsku do 12 stopni Celsjusza we Wrocławiu i w Zielonej Górze. Na Pomorzu i Podlasiu pokropi też deszcz. W pozostałych regionach na ogół będzie pogodnie.

Apel o ostrożność

W związku z wichurami służby apelują o zachowanie szczególnej ostrożności i przypominają, że należy usunąć z parapetów i balkonów wszystkie przedmioty, które mogą zostać porwane przez wiatr i stanowić zagrożenie. Nie wolno też parkować samochodów w pobliżu drzew, reklam, szyldów i słupów sieci energetycznej.

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy