Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 18:59

07:17 17:22

19:03 11:21

5°C
  • Zachmurzenie umiarkowane
  • Odczuwalna 4°C
  • Ciśnienie 1031 hPa
  • Wiatr S 7 km/h
31
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
74% normy
pm 10
49% normy
Jutro 12°C 3°C
Wtorek 12°C 6°C

Coraz chłodniej. Synoptycy zapowiadają śnieg i przymrozki

W wyniku napływu ze wschodu powietrza polarnomorskiego, nad Polską jest coraz chłodniej. Nad ranem przemieszczający się nad krajem chłodny front atmosferyczny mógł przynieść miejscami opady deszczu, deszczu ze śniegiem lub śniegu. W najbliższych dniach temperatury będą nadal spadać.

Sobota, 30 listopada

Temperatura w sobotę będzie wyraźnie niższa niż w poprzednich dniach. Nad ranem wystąpiły lokalne przymrozki, które wpływały na warunki na drogach. Na przeważającym obszarze kraju na niebie dominować będą chmury, które przyniosą w województwach wschodnich, na Pomorzu, Mazowszu i Śląsku przelotne opady deszczu i deszczu ze śniegiem. Na zachodzie i w Małopolsce w dzień słońce będzie wyzierać zza chmur. 

Temperatura maksymalna w dzień wyniesie od 2 stopni Celsjusza na południu i w centrum kraju, przez 3 stopnie na ścianie wschodniej, do 4 stopni Celsjusza w województwach zachodnich. W kotlinach karpackich chłodniej, od -2 do 0 stopni Celsjusza. W Sudetach i Karpatach powieje w porywach do 65 i 70 km/h.   

Reklama

Niedziela, 1 grudnia

W nocy mieszkańcy regionów podgórskich mogą się spodziewać, że temperatura spadnie do nawet -7 stopni Celsjusza - podaje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Na przeważającym obszarze kraju w nocy spodziewana jest temperatura od -3 do 0 stopni Celsjusza. Nad morzem temperatura nieznacznie powyżej 0. 

Temperatura w dzień od 1 stopnia Celsjusza na południowym wschodzie, przez na ścianie wschodniej i w Polsce centralnej, po 3 na Pomorzu i zachodzie. Najcieplej będzie we Wrocławiu, bo aż 4 stopnie Celsjusza. Synoptycy zapowiadają umiarkowane zachmurzenie. Na wschodzie, północy i w centrum możliwe przelotne opady deszczu ze śniegiem i śniegu. 

Wiatr słaby, z zachodu.

Poniedziałek, 2 grudnia

W nocy z niedzieli na poniedziałek lokalnie czekają nas słabe opady śniegu, a nad morzem deszczu ze śniegiem. Jak podaje IMGW, będzie od -3 do 0 stopni Celsjusza. W kotlinach karpackich od -6 do -4 stopni. W dzień zachmurzenie będzie duże. 

Na wschodzie i południu opadu śniegu, a na północy i w Wielkopolsce opady deszczu i miejscami deszczu ze śniegiem. 

Termometry w dzień pokażą od 0 na południowym wschodzie, do 3 na zachodzie i 5 stopni Celsjusza na Pomorzu Zachodnim.

Sprawdź, czym oddychasz! Jakość powietrza w polskich miejscowościach --> kliknij!

Aplikacja Weź parasol - pogoda już cię nie zaskoczy

Sprawdź prognozę długoterminową na 25 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

Zobacz prognozę długoterminową na 45 dni

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje