Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 14:44

04:38 20:45

20:07 01:27

26°C
  • Przeważnie słonecznie
  • Odczuwalna 28°C
  • Ciśnienie 1021 hPa
  • Wiatr NW 14 km/h
6
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
14% normy
pm 10
8% normy
Jutro 28°C 16°C
Niedziela 31°C 17°C

Claudio niesie zmiany. Odczujemy je w środę

Szykuje się ciekawy dzień. Środa będzie dosyć chłodna i w wielu miejscach deszczowa, ale przynajmniej unikniemy burz. To zasługa wyżu Claudio, który przynosi uspokojenie aury. Mimo wszystko na Pomorzu obowiązuje alert IMGW drugiego stopnia. Sprawdź prognozę pogody na środę.

Od rana nie ma żadnych alertów meteorologicznych, więc pomimo przelotnych opadów i ochłodzenia nie musimy się obawiać gwałtownych zjawisk. Jedynie w zlewni Brdy stan wody stopniowo rośnie i dla tych terenów Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie drugiego stopnia.

Ta apka mówi, kiedy spadnie deszcz - co do minuty! Wypróbuj nową aplikację Pogoda Interia! Zainstaluj z Google Play lub App Store

Reklama

Gdzie jest burza? W środę jej zabraknie

W większości kraju będzie pochmurnie, z przelotnymi opadami deszczu. Mocniej może padać w pasie ciągnącym się od Podlasia po Małopolskę i Dolny Śląsk, gdzie suma opadów może wynieść do 10 mm, a na Śląsku do 15 mm - prognozuje IMGW.

Jak na tę porę roku będzie dosyć chłodno: termometry pokażą od 17 stopni na północnym zachodzie oraz w Karpatach, przez 20 st. C w centrum do maksymalnie około 23 stopni Celsjusza na wschodzie Polski. Najchłodniej będzie w rejonach podgórskich Sudetów, gdzie miejscami można się spodziewać od 13 do 16 st. C.

Wiatr będzie słaby, północy umiarkowany i porywisty. W ciągu dnia burz nie będzie.

Obecnie obowiązuje pomarańczowe hydrologiczne ostrzeżenie drugiego stopnia w województwie pomorskim. Wydano je dla zlewni Brdy od źródła do Sępólnej. Może tam dochodzić do wezbrania z przekroczeniem stanów ostrzegawczych.

Pogoda spokojna i obojętna

W większości Polski warunki biometeorologiczne będą obojętne, jednak przejściowo w pasie od Śląska i Małopolski przez Mazowsze po Mazury i Suwalszczyznę pogorszą się do niekorzystnych.

Z kolei rano na południowym wschodzie początkowo pogoda będzie korzystnie wpływać na nasz organizm, a z czasem warunki zmienią się na obojętne.

Sprawdź też: Przed nami zimne noce. Może być naprawdę chłodno

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy