Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 11:26

07:28 15:25

10:04 17:09

-1°C
  • Lekkie opady śniegu
  • Odczuwalna -2°C
  • Ciśnienie 1005 hPa
  • Wiatr E 9 km/h
50
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Umiarkowana
pm 2.5
121% normy
pm 10
83% normy
Jutro 0°C -4°C
Wtorek -3°C -8°C

Ciepły początek weekendu, w niedzielę ochłodzenie

W piątek będzie bardzo ciepło i słonecznie, ale lokalnie mogą wystąpić burze z gradem. IMGW wydał ostrzeżenia dla trzech województw. W sobotę utrzyma się aura sprzyjająca wakacyjnemu wypoczynkowi na świeżym powietrzu. W niedzielę spodziewane jest ochłodzenie.

W piątek w całej Polsce będzie ciepło, ale pochmurnie. Temperatura maksymalna od 24 stopni Celsjusza w Bydgoszczy, Poznaniu i Zielonej Górze do 28 stopni w Lublinie. Chłodniej na wybrzeżu, od 20 do 22 stopni Celsjusza.

Zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. W województwach podkarpackim, małopolskim, śląskim, świętokrzyskim i lubelskim przelotne opady deszczu i burze, lokalnie z gradem. Prognozowana suma opadów w czasie burz do 25 mm.

IMGW wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia przed burzami dla województw podkarpackiego, małopolskiego i śląskiego. 

Wiatr słaby i umiarkowany, na zachodnim wybrzeżu okresami porywisty, północno-zachodni i zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 65 km/h.

Reklama

Sobota, 7 lipca

Weekend rozpocznie się słonecznie dla mieszkańców całego kraju. Najcieplej będzie w centrum, gdzie słupki rtęci wskażą 27 stopni Celsjusza. Na Pomorzu i Śląsku najchłodniej, 24 stopnie.

Synoptycy prognozują zachmurzenie małe i umiarkowane. Mieszkańcy Polski wschodniej i północnej powinni pamiętać o parasolach - tam wystąpić mogą przelotne opady deszczu oraz burze. Przewidywana wysokość opadów podczas burz do 10 mm.

Wiatr umiarkowany, na wybrzeżu zachodnim okresami dość silny, na wybrzeżu, południu oraz w czasie burz porywisty, północno-zachodni.

Niedziela, 8 lipca

Ochłodzenie nastąpi w niedzielę. Niemal w całej Polsce temperatury maksymalne wyniosą od 22 do 24 stopni Celsjusza. Cieplej jedynie w województwach łódzkim, wielkopolskim, lubuskim i zachodniopomorskim - do 26 stopni.

Przelotne opady deszczu możliwe na południu i wchodzie kraju. 

Nowa aplikacja Weź parasol - pogoda już cię nie zaskoczy

Sprawdź prognozę długoterminową na 25 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL