Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 2:55

07:23 16:13

15:25 07:55

0°C
  • Pochmurno
  • Odczuwalna -9°C
  • Ciśnienie 1007 hPa
  • Wiatr W 26 km/h
55
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Umiarkowana
pm 2.5
139% normy
pm 10
113% normy
Jutro 1°C -4°C
Piątek 0°C -5°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Ciepły początek roku. Potem mróz i opady śniegu

Pierwszy tydzień stycznia przyniesie najpierw dużo przejaśnień i jesienne temperatury. Z każdym kolejnym dniem zima będzie jednak o sobie przypominać. Już w czwartek mieszkańcy wielu województw zobaczą na termometrach minusowe temperatury. Spadnie także śnieg. Najchłodniej zapowiada się piątek.

Wtorek, 1 stycznia

Pierwszy dzień 2019 roku ma być wyjątkowo pogodny. Po pochmurnym tygodniu we wtorek niemal w całym kraju wyjrzy słońce. Dużo przejaśnień zwłaszcza w rejonach nadmorskich.

Reklama

Dość wysokie będą także temperatury. Najchłodniej będzie na wschodzie. 3 st. Celsjusza wskażą termometry w woj. podkarpackim, lubelskim i podlaskim. 

Im dalej na zachód, tym cieplej. W okolicach Szczecina nawet 8 kresek powyżej zera.

Środa, 2 stycznia

Tych, którzy wyczekiwali opadów śniegu, ucieszą prognozy na środę. Biało zrobi się w aż dziewięciu województwach. Dużo przejaśnień. Pochmurnie w okolicach Kielc i Lublina. Bez opadów w woj. zachodniopomorskim, pomorskim, kujawsko-pomorskim, warmińsko-mazurskim i podlaskim.

Chłodniej niż we wtorek. Temperatury będą oscylować wokół 2, 3 kresek powyżej zera. Cieplej na zachodzie. W Szczecinie termometry pokażą 4 st. powyżej zera, a w Zielonej Górze i Wrocławiu 5 st.

Czwartek, 3 stycznia

W czwartek przyjdzie ochłodzenie - w wielu województwach temperatury spadną poniżej zera. -2 st. Celsjusza zobaczą na termometrach mieszkańcy woj. podlaskiego, -1 st. natomiast wskażą termometry w południowych i wschodnich województwach, a także na Mazurach.

Opady śniegu wystąpią w stolicy i okolicach, a także w woj. świętokrzyskim, warmińsko-mazurskim i pomorskim.

Synoptycy prognozują także marznące opady deszczu w woj. małopolskim i śląskim. Tam kierowcy będą musieli uważać na śliskie drogi.

Piątek, 4 stycznia

Jeszcze chłodniej będzie w piątek. Na Podlasiu termometry pokażą -6 st. Mieszkańcy Kielc, Lublina i Olsztyna zobaczą na termometrach -4 st., a Rzeszowa i Łodzi -2 st.

Nie odpuści również śnieg.  Bez opadów jedynie w rejonie Szczecina, Gdańska, Lublina i Rzeszowa.

Pierwsza sobota nowego roku zapowiada się równie chłodno, jednak z większymi przejaśnieniami. Ocieplenie przyjdzie w niedzielę.

Nowa aplikacja Weź parasol - pogoda już cię nie zaskoczy

Sprawdź prognozę długoterminową na 25 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!


INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy