Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 5:01

04:15 21:01

23:44 07:43

17°C
  • Zachmurzenie duże
  • Odczuwalna 17°C
  • Ciśnienie 1021 hPa
  • Wiatr N 7 km/h
7
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
16% normy
pm 10
9% normy
Jutro 30°C 18°C
Czwartek 31°C 18°C

Ciepło, ale możliwe burze. Najnowsza prognoza pogody

W niedzielę sporo słońca w całym kraju, jedynie na południu mogą wystąpić burze z gradem. Jednak już w poniedziałek pogoda się poprawi i w całej Polsce będzie można liczyć na większe przejaśnienia.

W niedzielę w Polsce do wieczora zachmurzenie małe i umiarkowane. Na południu oraz we wschodniej połowie większe i tam mogą wystąpić przelotne opady deszczu. 

IMGW wydało ostrzeżenie pierwszego stopnia dla południowych powiatów województw małopolskiego i śląskiego w związku z możliwością wystąpienia burz z gradem. 

Temperatura maksymalna od 19 st. na północny, około 22 st. w centrum, do 24 st. na południowym zachodzie. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, nad morzem okresami dość silny i porywisty, północno-wschodni. W czasie burz porywy wiatru do 65 km/h.

Reklama

W nocy z niedzieli na poniedziałek zachmurzenie małe i umiarkowane, tylko na Pomorzu Wschodnim oraz w Karpatach początkowo duże i tam możliwe przelotne opady deszczu. W kotlinach sudeckich lokalnie mgła ograniczająca widzialność do 300 metrów. Temperatura minimalna od 9 st. w Kotlinie Kłodzkiej i 10 st. na Podhalu oraz na północy do 14 st., 15 st. na południowym wschodzie. Wiatr będzie słaby, nad morzem umiarkowany, z kierunków północnych.

Poniedziałek


W poniedziałek zachmurzenie umiarkowane, jedynie na zachodzie większe przejaśnienia. Miejscami możliwe przelotne opady deszczu, a w Karpatach również burze. W Tatrach w czasie burz prognozowana suma opadów do 10 mm.

Temperatura maksymalna od 17 st. na północy, do 22 st., 23 st. na południu oraz w centrum i 24 st. na Dolnym Śląsku i Mazowszu. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków północnych. W czasie burz porywy wiatru do 55 km/h.

Sprawdź, czym oddychasz! Jakość powietrza w polskich miejscowościach --> kliknij!

Aplikacja Weź parasol - pogoda już cię nie zaskoczy

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

Zobacz prognozę długoterminową na 45 dni

INTERIA.PL/PAP
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama