Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 12:36

06:19 17:17

22:32 08:56

7°C
  • Częściowo słonecznie
  • Odczuwalna 3°C
  • Ciśnienie 1031 hPa
  • Wiatr W 28 km/h
50
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Umiarkowana
pm 2.5
122% normy
pm 10
84% normy
Jutro 10°C 3°C
Czwartek 8°C -2°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Cieplej i od niedzieli więcej słońca. Będzie nawet 20 st. Celsjusza

W piątek i sobotę spodziewane są opady deszczu - głównie o charakterze przelotnym - ale już od niedzieli słońca ma być więcej. Znacznie wzrośnie też temperatura. We wtorek i środę termometry wskażą na południu Polski nawet do 20 stopni Celsjusza. Taka jest prognoza Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej na najbliższe dni.

Jak informuje synoptyk, Anna Nemec nad Polską nadal dominują niże, dlatego dziś chmur będzie sporo. Pojawią się też przejaśnienia - zwłaszcza na zachodzie i południu. W całym kraju możemy spodziewać się przelotnych opadów deszczu, ale niezbyt dużych.

Reklama

Temperatura maksymalna wyniesie od 6 stopni Celsjusza w rejonie Zatoki Gdańskiej do 15 stopni Celsjusza w województwach południowych.

Gwałtowny wzrost temperatur

Według Anny Nemec, w sobotę będzie przeważać jeszcze duże zachmurzenia i opady deszczu. Jak podkreśla synoptyk, będą to głównie opady przelotne, trochę mocniej może padać na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie. W całym kraju będzie ciepło od 10 stopni Celsjusza na północnym-wschodzie do 15 stopni Celsjusza na południu kraju. W niedzielę od zachodu zacznie odbudowywać się klin wyżowy i będzie więcej słońca.

Prognozy pogody na początek przyszłego tygodnia są bardzo obiecujące. We wtorek i środę na południu kraju temperatury wzrosną do 20 stopni Celsjusza.

Druga połowa przyszłego tygodnia ma być jednak wilgotna. Opady deszczu najpierw pojawią się na północnym zachodzie i będą postępować w głąb kraju.

Szczegółowa prognoza pogody

Jak informuje IMGW, Europa południowo-zachodnia oraz wschodnia znajdują się pod wpływem wyżów. Na pozostałym obszarze pogodę kształtują niże z układami frontów atmosferycznych. Polska znajduje się pod wpływem niżu znad Bałtyku, w strefie frontów atmosferycznych. Z południowego zachodu napływa dość ciepłe powietrze polarno-morskie.

Ciśnienie w południe w Warszawie wyniesie 994 hPa i będzie spadać.

W piątek w kraju zachmurzenie duże i całkowite, okresami opady deszczu, miejscami o umiarkowanym natężeniu. Temp. maks. na północy od 7 st. do 10 st., na pozostałym obszarze od 10 st. do 15 st. Wiatr słaby i umiarkowany, na południowym wschodzie i na Pogórzu Karpackim umiarkowany, miejscami dość silny, porywisty, z kierunków południowych, na zachodzie skręci na zachodni.

Miejscami słabe burze

W nocy z piątku na sobotę we wschodniej połowie kraju zachmurzenie duże i całkowite, w zachodniej zachmurzenie duże z postępującymi od zachodu większymi przejaśnieniami. Miejscami opady deszczu, głównie na wschodzie i w centrum kraju. Na południowym wschodzie opady okresami o natężeniu umiarkowanym, w Bieszczadach prognozowana suma opadów do 15 mm. Na zachodzie kraju miejscami mgły i silne zamglenia ograniczające widzialność od 500 m do 3000 m. Temp. min. od 2 st. do 6 st. Wiatr słaby, tylko na wschodnim wybrzeżu okresami umiarkowany, z kierunków zachodnich.

W sobotę zachmurzenie umiarkowane i duże. Okresami opady deszczu, na południowym wschodzie o natężeniu umiarkowanym. W zachodniej połowie kraju i na południu po południu i wieczorem miejscami słabe burze.

Opady deszczu głównie o charakterze przelotnym

Temp. maks. od 10 st. do 15 st., jedynie na wschodnim wybrzeżu chłodniej, od 7 st. do 11 st. Wiatr słaby i umiarkowany, podczas lokalnych burz dość silny i porywisty z kierunków zachodnich.

W Warszawie w piątek zachmurzenie duże. Przelotne opady deszczu. Temp. maks. 13 st. Wiatr umiarkowany, południowo-zachodni. W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Temp. min. 5 st. Wiatr słaby, zmienny, z przewagą południowo-zachodniego. W sobotę zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Przelotne opady deszczu. Temp. maks. 14 st. Wiatr przeważnie słaby, zachodni.

Sprawdź prognozę pogody dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

PAP/IAR/INTERIA

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje