Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 12:55

07:12 17:28

13:10 20:37

12°C
  • Pochmurno
  • Odczuwalna 13°C
  • Ciśnienie 1015 hPa
  • Wiatr S 9 km/h
35
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
83% normy
pm 10
56% normy
Jutro 19°C 11°C
Piątek 16°C 11°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Ciepła sobota, w niedzielę znów pogorszenie pogody. Prognoza

Po kilku dniach pod znakiem chłodu i opadów czeka nas chwilowe wypogodzenie. Weekend zapowiada się ciepło, jak na tę porę roku, ale w niedzielę może przelotnie popadać. W poniedziałek z zachodu napłyną deszczowe chmury.

Jak informuje IMGW, nad Europą dominują niże wraz z układami frontów atmosferycznych. Wyż zaznacza się jedynie na krańcach wschodnich kontynentu. Polska znajduje się pod wpływem niżu znad Wysp Brytyjskich. Z południa na północ przemieszcza się ciepły front atmosferyczny, za którym napływa coraz cieplejsze powietrze pochodzenia zwrotnikowego.

Sobota, 3 października

Reklama

Sobota prawie w całym kraju będzie bezdeszczowa. Przelotnych opadów można się spodziewać jedynie na Białostocczyźnie. Tam też będzie najchłodniej - termometry pokażą 19 stopni Celsjusza. 

Reszta kraju może liczyć na temperatury od 20 stopni wzwyż. 20 stopni Celsjusza będzie w Gdańsku, 21 w Olsztynie, 22 w Bydgoszczy, Lublinie, Kielcach i Rzeszowie. 23 stopnie termometry wskażą w Warszawie, Łodzi i Szczecinie. 

Najcieplej w Poznaniu, Zielonej Górze, Wrocławiu, Katowicach i Krakowie, gdzie słupki rtęci dosięgną do 24 kresek.  

Niedziela, 4 października

W niedzielę nieco chłodniej i bardziej deszczowo. Prawie cała Polska powinna być przygotowana na przelotne opady, jednak zza chmur będzie wyglądało słońce. 

Temperatura w niedzielę nieco spadnie, a ciepłe powietrze będzie od zachodu ustępować miejsca frontowi niżowemu. W Szczecinie i Zielonej Górze 18 stopni. W Bydgoszczy, Poznaniu, Wrocławiu, Łodzi, Katowicach 20 stopni Celsjusza. W Gdańsku 21 stopni. 

W Olsztynie, Warszawie, Kielcach, Krakowie i Rzeszowie 22 stopnie. W Lublinie 24 stopnie. Taka sama temperatura będzie się utrzymywać w Białymstoku, jednak tam w ciągu dnia nie należy się spodziewać przejaśnień. Niebo będzie zachmurzone, z przelotnymi opadami.  

Poniedziałek, 5 października

W poniedziałek kraj podzieli się na dwie strefy, a linia podziału będzie przebiegać w pasie od Gdańska do Krakowa. Nad zachodnią część Polski napłyną deszczowe chmury od strony Niemiec. Na wschodzie nadal będzie się utrzymywać ciepła aura, choć w niektórych regionach mogą wystąpić burze, a w Białymstoku będzie się utrzymywać zachmurzenie. 

W Szczecinie, Gdańsku i Bydgoszczy termometry wskażą 19 stopni Celsjusza. W Zielonej Górze i Wrocławiu 20 stopni. W Poznaniu, Łodzi, Olsztynie, Katowicach, Białymstoku i Warszawie 21 stopni. W Kielcach, Krakowie i Rzeszowie 22 stopnie. 

Najcieplej w Lublinie, gdzie słupek rtęci wskaże 23 stopnie. Tam jednak synoptycy przewidują możliwość wystąpienia burz z piorunami.      

Sprawdź, czym oddychasz! Jakość powietrza w polskich miejscowościach --> kliknij!

Aplikacja Weź parasol - pogoda już cię nie zaskoczy

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

Zobacz prognozę długoterminową na 45 dni

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama