Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 4:19

06:14 18:46

18:01 01:06

16°C
  • Zachmurzenie duże
  • Odczuwalna 15°C
  • Ciśnienie 1010 hPa
  • Wiatr W 9 km/h
42
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
102% normy
pm 10
76% normy
Jutro 13°C 7°C
Niedziela 12°C 6°C

Chłodny i deszczowy weekend. Najnowsza prognoza pogody

Jak informuje IMGW – Polska, w przeważającej części kraju, znajduje się pod wpływem głębokiego niżu. Przed nami chłodny i deszczowy weekend.

W piątek w całym kraju duże zachmurzenie, jednak bez opadów. Deszczu mogą się spodziewać jedynie mieszkańcy województwa zachodniopomorskiego.

Temperatury wahać się będą od 2-3 st. na wschodzie i południu, przez 4-5 st. w centrum i na północy, do 6-7 st. na zachodzie kraju.

Wiatr umiarkowany, jedynie na wybrzeżu miejscami porywy osiągnął do 60 km/h.

W nocy z piątku na sobotę na północy i krańcach zachodnich miejscami słabe opady deszczu. Na wschodzie i w centrum lokalnie mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura minimalna od -3°C na południowym wschodzie do 4°C na północnym zachodzie. W rejonach podgórskich Karpat miejscami -7°C, -5°C. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu okresami dość silny, na zachodzie, północy i w rejonach podgórskich porywisty, południowo-zachodni i południowy. Na Przedgórzu Sudeckim i nad morzem porywy wiatru do 60 km/h.

Reklama

SOBOTA

W sobotę praktycznie w całej Polsce utrzymywać się będzie całkowite zachmurzenie i opady deszczu. Na niewielkie przejaśnienia mogą liczyć mieszkańcy województw: małopolskiego, podkarpackiego i lubelskiego. Tam też nie powinno padać.

Będzie nieco cieplej. Od 3 st. w Olsztynie, 4 st. w Białymstoku, Lublinie i Katowicach, 5-6 st. w Gdańsku, Bydgoszczy, Warszawie, Łodzi i Kielcach, do ok. 6-7 st. w Poznaniu i Bydgoszczy, 8 st. w Zielonej Górze i Wrocławiu. Najcieplej w okolicach Szczecina, gdzie temperatury wzrosną nawet do 9 st. Celsjusza.

Wiatr słaby i umiarkowany. Jak wynika z prognoza IMGW - silniejsze podmuchy wiatru mogą wystąpić na południu kraju, szczególnie w górach, a także na wybrzeżu.

NIEDZIELA

W niedziele jeszcze cieplej i nieco więcej słońca na wschodzie i południu kraju. Na zachodzie i północy utrzymywać się będzie zachmurzenie całkowite.

Opadów deszczu mogą się spodziewać mieszkańcy województw: zachodniopomorskiego, pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, kujawsko-pomorskiego, podlaskiego, wielkopolskiego, lubuskiego i łódzkiego.

Wiatr słaby i umiarkowany.

INTERIA.PL/PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy