Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 12:37

07:28 15:25

10:04 17:09

0°C
  • Pochmurno
  • Odczuwalna -1°C
  • Ciśnienie 1005 hPa
  • Wiatr E 9 km/h
49
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
119% normy
pm 10
80% normy
Jutro 0°C -4°C
Wtorek -3°C -8°C

Chłodno i deszczowo. Najnowsza prognoza pogody

Polska południowo-wschodnia znajduje się w zasięgu niżu znad Bałkanów, na północnym zachodzie oddziałuje niż znad południowej Szwecji, zaś pozostały obszar kraju pozostaje w obszarze lekko podwyższonego ciśnienia. Na południowym wschodzie kraju zaznacza się strefa ciepłego frontu atmosferycznego.

W środę na północnym zachodzie będzie zachmurzenie małe i umiarkowane, przelotne opady deszczu. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie duże, lokalnie z większymi przejaśnieniami, okresami opady deszczu, na krańcach południowo-wschodnich możliwe burze.

W związku z intensywnymi opadami deszczu IMGW wydało ostrzeżenie pierwszego stopnia dla województwa świętokrzyskiego, a drugiego stopnia dla województw: małopolskiego i podkarpackiego.

W Karpatach prognozowana wysokość opadu do 15 mm.

Temperatura maksymalna: na obszarze od Śląska Opolskiego, Górnego i Małopolski, przez centrum kraju po Warmię, Mazury, Podlasie i Suwalszczyznę od 12 do 15 st. C. Na pozostałym obszarze od 15 do 18 st. C. Wiatr słaby, na zachodzie z kierunków zachodnich, na północnym wschodzie wschodnich, na pozostałym obszarze z kierunków północnych. W rejonach burz porywy wiatru do 60 km/h.  

Reklama

W nocy ze środy na czwartek na obszarze od Dolnego Śląska, przez Ziemię Lubuską, Wielkopolskę, Kujawy, po Pomorze zachmurzenie małe i umiarkowane, miejscami mgły ograniczające widzialność do 200 m. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie duże, lokalnie z większymi przejaśnieniami, okresami opady deszczu. W województwach południowo-wschodnich opady miejscami o natężeniu umiarkowanym lub silnym, prognozowana wysokość opadu do około 30 mm.

Temperatura minimalna od 6 st. C na Pomorzu, w centrum około 9 st. C, do 12 st. C na Podkarpaciu i nad samym morzem. Wiatr słaby, miejscami umiarkowany, z kierunków północnych, na zachodzie z zachodnich.  

W czwartek w północno-zachodniej połowie kraju zachmurzenie umiarkowane, okresami duże, miejscami, zwłaszcza na wybrzeżu i w Sudetach przelotne opady deszczu. W południowo-wschodniej połowie kraju zachmurzenie duże, okresami opady deszczu, miejscami o natężeniu umiarkowanym lub silnym. Prognozowana suma opadów na Górnym Śląsku i w Świętokrzyskiem do 25 mm, w Małopolsce i w Podkarpackiem do 40 mm, a w Karpatach do 50 mm.

Temperatura maksymalna: na obszarze od Górnego Śląska, Małopolski i Podkarpacia, przez Lubelszczyznę, Mazowsze i Podlasie, po Warmię, Mazury i Suwalszczyznę od 11 do 15 st. C, na pozostałym obszarze od 15 do 17 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami porywisty, z kierunków północnych.

Nowa aplikacja Weź parasol - pogoda już cię nie zaskoczy

Sprawdź prognozę długoterminową na 25 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

INTERIA.PL/PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL