Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 20:36

04:13 20:59

15:00 01:19

18°C
  • Zachmurzenie duże
  • Odczuwalna 18°C
  • Ciśnienie 1010 hPa
  • Wiatr NNE 9 km/h
22
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
52% normy
pm 10
29% normy
Jutro 27°C 16°C
Wtorek 26°C 18°C

Burzowo na południu kraju. Ostrzeżenia IMGW

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami dla województw: śląskiego, świętokrzyskiego, małopolskiego i podkarpackiego. Z kolei w nadmorskich powiatach województwa zachodniopomorskiego będzie silnie wiało. Nad całym wybrzeżem Bałtyku możliwa jest sztormowa pogoda.

IMGW prognozuje w wymienionych czterech województwach na południu Polski opady deszczu sięgające nawet 20 mm oraz wiatr osiągający w porywach 80 km/h. Możliwe opady krupy lodowej oraz gradu.

Z kolei w województwie zachodniopomorskim przewiduje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości do 50 km/h, w porywach do 75 km/h z północnego-zachodu.

Sztormowa pogoda nad Bałtykiem

Nad całym wybrzeżem Bałtyku możliwa jest sztormowa pogoda. Ostrzeżenie o sztormie wydało Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni.

W części wschodniej Bałtyku sztorm ma się utrzymać do poniedziałku, do godz. 23. Wiatr będzie zachodni i północno-zachodni z prędkością od 5 do 6, a w porywach od 7 do 8 w skali Beauforta.

Reklama

W części środkowej Bałtyku sztormowa pogoda ma potrwać do wtorku, do godz. 7. Wiatr północno-zachodni osiągnie prędkość od 6 do 7, a w porywach od 8 do 9 w skali Beauforta.

W zachodniej części wybrzeża Bałtyku sztormowe warunki pogodowe, według meteorologów, zakończą się we wtorek o godz. 1. Siła wiatru północno-zachodniego wahać się będzie od 6 do 7 stopni skali Beauforta, a w porywach od 8 do 9.

Sprawdź, czym oddychasz! Jakość powietrza w polskich miejscowościach --> kliknij!

Aplikacja Weź parasol - pogoda już cię nie zaskoczy

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

Zobacz prognozę długoterminową na 45 dni

PAP
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy