Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 10:28

07:28 16:06

12:39 03:42

4°C
  • Pochmurno
  • Odczuwalna -1°C
  • Ciśnienie 998 hPa
  • Wiatr ESE 15 km/h
53
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Umiarkowana
pm 2.5
131% normy
pm 10
101% normy
Jutro 2°C -1°C
Poniedziałek 1°C -1°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Burzowo i coraz chłodniej

Jak informuje IMGW, Europa północna, zachodni i południowo-wschodnia znajduje się pod wpływem niżów z ośrodkami nad Morzem Bałtyckim, Irlandią i Turcją. Na pozostałym obszarze kontynentu pogodę kształtuje klin wyżowy rozciągający się od Atlantyku po Ural. Polska znajdzie się w rozległym wycinku ciepłym związanym z niżem znad Zatoki Fińskiej. Położona w wycinku ciepłym wyraźna strefa zbieżności przemieszczać się będzie powoli z zachodu na wschód.

Południe Polski będzie jeszcze na skraju układu wyżowego znad południowej Europy. Po południu nad północno-zachodnią Polskę nasunie się chłodny front atmosferyczny, a za nim napłynie chłodniejsze powietrze polarne morskie. Do tego czasu cały kraj pozostanie w gorącym powietrzu pochodzenia zwrotnikowego wymieszanym z ciepłym powietrzem polarnym morskim.

Reklama

Ciśnienie w południe, w Warszawie, wyniesie 1001 hPa i będzie rosnąć.

W poniedziałek zachmurzenie małe i umiarkowane, od północnego zachodu stopniowo wzrastające do umiarkowanego i dużego. Miejscami przelotne opady deszczu, a w godzinach popołudniowych na wschodzie i południu kraju również burze z opadami do 10 mm, lokalnie do 15 mm. Temperatura maksymalna od 23 st., 25 st. na Pomorzu do 31 st. na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie, nad samym morzem około 22 st. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, po południu nad morzem dość silny, w porywach do 60 km/h, z kierunków zachodnich. W czasie burz porywy wiatru do 65 km/h.

W nocy z poniedziałku na wtorek zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Miejscami, głównie na wschodzie kraju, zanikające przelotne opady deszczu i początkowo lokalnie burze. Do rana opady mogą występować jedynie w rejonie Zatoki Gdańskiej. Temperatura minimalna od 13 st. do 18 st. Wiatr słaby i umiarkowany, na północy kraju początkowo okresami dość silny i porywisty, nad morzem w porywach do 60 km/h, zachodni i północno-zachodni. Również w czasie burz możliwe porywy wiatru do 60 km/h.

Prognoza na wtorek

We wtorek zachmurzenie małe i umiarkowane, okresami wzrastające do dużego. Na północy oraz na południu kraju miejscami przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 20 st., 22 st. na północy i w rejonach podgórskich do 26 st., lokalnie 27 st. na południowym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, na wschodzie okresami porywisty, północno-zachodni.

W poniedziałek w Warszawie zachmurzenie umiarkowane, okresami wzrastające do dużego. Możliwe przelotne opady deszczu i burza. Temperatura maksymalna 29 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni i zachodni. W nocy z poniedziałku na wtorek zachmurzenie umiarkowane i duże. Zanikające przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna 16 st. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni. We wtorek zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna 24 st. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni.

Nowa aplikacja Weź parasol - pogoda już cię nie zaskoczy

Sprawdź prognozę długoterminową na 25 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne