Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 15:16

07:04 16:35

20:30 09:26

1°C
  • Zachmurzenie duże
  • Odczuwalna 1°C
  • Ciśnienie 1045 hPa
  • Wiatr SW 7 km/h
20
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
49% normy
pm 10
28% normy
Jutro 1°C -4°C
Piątek 3°C 0°C

Burzowa niedziela. Możliwe trąby powietrzne

W niedzielę będzie nadal burzowo, szczególnie na południu, w centrum i wschodzie kraju - powiedziała synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Małgorzata Tomczuk. Niewykluczone, że pojawią się trąby powietrzne. Temperatura w dzień może wynieść do 30 st. C na Podkarpaciu.

Synoptyk poinformowała, że w nocy z soboty na niedzielę opady deszczu będą niewielkie, bez groźniejszych zjawisk. Przelotne burze będą występować jedynie na wschodzie i północy kraju.

- Z kolei w niedzielę do Polski wkroczy od południa i od południowego zachodu strefa opadów deszczu. W ciągu dnia będzie się przemieszczała powoli na północ. Największe opady prognozujemy na południu, w centrum i wschodzie - powiedziała Małgorzata Tomczuk.

Jak dodała, burze wystąpią przede wszystkim w Małopolsce, na Podkarpaciu, Kielecczyźnie, Lubelszczyźnie. - Mogą to być silne burze z gwałtownymi zjawiskami, z intensywnymi opadami deszczu do 40-50 mm i z porywistym wiatrem nawet do 100 km/h. Niewykluczone, że gdzieś wystąpią trąby powietrzne - zaznaczyła synoptyk.

Reklama

Zobacz prognozę długoterminową na 45 dni

W całym kraju możliwe są opady deszczu. Pojedyncze burze mogą pojawić się w niedzielę jeszcze na południowym wschodzie Mazowsza. - W Warszawie jest niewielkie prawdopodobieństwo burz, ale będzie dużo chmur i opady deszczu, zwłaszcza popołudniu - dodała Tomczuk.

Słabsze burze spodziewane są z kolei na Wybrzeżu i Pomorzu. Pogoda na zachodzie kraju będzie spokojniejsza, bez gwałtownych zjawisk.

Temperatura wyniesie w niedzielę od 18-19 st. C na Dolnym Śląsku do 30 st. C na Podkarpaciu.

Jaka prognoza pogody jest najlepsza? Taka, która jest aktualizowana co 30 minut. Wypróbuj nową aplikację Pogoda Interia na Androida »

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy