Reklama

Powered byAccuWeather.com
Nie chcesz zmoknąć?
Pobierz darmową aplikację
Weź parasol

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 5:14

07:12 17:28

00:14 15:23

10°C
 • Mgła
 • Odczuwalna 9°C
 • Ciśnienie 1021 hPa
 • Wiatr ESE 7 km/h
 • Dla biegaczy
  1

 • Dla reumatyków
  10

 • Dla astmatyków
  10

66
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Umiarkowana
pm 2.5
186% normy
pm 10
142% normy
Jutro 17°C 10°C
Czwartek 20°C 10°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Burze z gradobiciami nad Polską. Ostrzeżenia 2. stopnia

Gwałtowne zjawiska pogodowe w postaci burz, ulew i gradobić będą nam mocno dokuczać w najbliższych dniach. Najbardziej niespokojnie ma być na południu oraz w centrum Polski. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia drugiego stopnia dla dziewięciu województw. W pozostałych regionach również zagrzmi i popada, ale już nie tak intensywnie.

Ostrzeżenia drugiego stopnia przed burzami połączonymi z gradobiciami wydano dla województw: dolnośląskiego, opolskiego, śląskiego, łódzkiego i mazowieckiego. 

Reklama

Wyładowaniom atmosferycznym mają tam towarzyszyć intensywne opady deszczu i silny wiatr osiągający w porywach nawet do 70 kilometrów na godzinę. Niewykluczone są również gradobicia.Mocno dokuczy upał

W pozostałych regionach również ma grzmieć i padać, ale już nie tak intensywnie. 

Ponadto w województwie małopolskie, świętokrzyskim, podkarpackim i lubelskim obowiązują ostrzeżenia drugiego stopnia przed upałem.
Warto zachować ostrożność

Przypomnijmy, że ostrzeżenie drugiego stopnia oznacza "wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne i zagrożenie życia. Niebezpieczne zjawiska w silnym stopniu ograniczają prowadzenie działalności. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej".

Z kolei ostrzeżenia pierwszego stopnia wiąże się z wystąpieniem "niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować szkody materialne, możliwe zagrożenie życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej".Sprawdź prognozę długoterminową na 25 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje