Reklama

Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 21:50

04:25 20:41

03:19 17:27

10°C
  • Zachmurzenie małe
  • Odczuwalna 7°C
  • Ciśnienie 1010 hPa
  • Wiatr W 15 km/h
4
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
10% normy
pm 10
8% normy
Jutro 13°C 8°C
Niedziela 17°C 8°C

Burze z gradem w południowo-wschodniej Polsce. Pogoda 6 maja

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed burzami z gradem w sześciu województwach, do tego spodziewane są ulewne opady deszczu. Jaka pogoda czeka nas w piątek? Przedstawiamy najnowsze prognozy.

Burze z gradem w południowo-wschodniej części kraju, a oprócz tego deszcze niemal w całej Polsce. Alerty pierwszego stopnia wydane przez IMGW obowiązują w województwie: lubelskim, podkarpackim, świętokrzyskim, małopolskim, a także w południowej w części woj. śląskiego oraz wschodniej i południowej części woj. mazowieckiego. 

Opady deszczu. Możliwy też grad

Według synoptyków burzom będą towarzyszyć ulewne opady deszczu do 25 mm oraz porywy wiatru do 70 km/h, a miejscami również może padać grad. Alerty obowiązują w piątek od godziny 11 do 22.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne i zagrożenie dla zdrowia oraz życia. 

Reklama

Zobacz prognozę długoterminową na 45 dni

Prognozowana wysokość opadów podczas burz w północno-wschodniej części kraju od 10 mm do 15 mm, a w południowo-wschodniej od 20 mm do 25 mm. 

Pogoda. Piątek bez słońca niemal w całym kraju

W całym kraju w piątek zachmurzenie umiarkowane, miejscami duże. Na wybrzeżu okresami rozpogodzenia. Temperatura maksymalna od 15 st. C do 20 st. C, najchłodniej nad morzem od 13 do 15 st. C. 

Wiatr słaby, w czasie burz porywisty, północno-zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 60 km/h (Warszawa), a na południowym wschodzie nieco silniejsze, do 70 km/h.

Co robić podczas burzy? RCB informuje

Jak zachować się w czasie burzy? Ze względu na występujące nagłe wyładowania atmosferyczne - pioruny - powinniśmy w tym czasie przebywać wewnątrz budynku. Jeśli jednak znajdziemy się wtedy poza domem, powinniśmy jak najszybciej znaleźć bezpieczne schronienie, unikać przebywania pod drzewami i na otwartej przestrzeni.

Pogoda na Interii sprawdza się! Teraz także w aplikacji. Zainstaluj na Androidzie i nie daj się zaskoczyć pogodzie »

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy