Powered byAccuWeather.com

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 1:16

05:34 17:51

07:06 19:59

0°C
  • Mgła
  • Odczuwalna -1°C
  • Ciśnienie 1016 hPa
  • Wiatr SE 7 km/h
47
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Dobra
pm 2.5
113% normy
pm 10
76% normy
Jutro 17°C 8°C
Piątek 17°C 7°C

Burze z gradem. Ostrzeżenia dla prawie całego kraju

IMGW wydało ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia przed burzami z gradem. Synoptycy ostrzegają też przed ulewnymi deszczami i porywistym wiatrem.

Uwaga na burze z gradem. @IMGWmeteo wydał ostrzeżenia prawie dla całego kraju - ostrzegło na Twitterze Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.

RCB w swoim wpisie poinformowało, że "opady podczas burzy mogą osiągać nawet 60 mm, a porywy wiatru 80 km/h". "Uważajcie!" - dodało.

Ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia przed burzami z gradem wydał w poniedziałek Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Alerty drugiego stopnia IMGW przed burzami z gradem obejmują województwa: mazowieckie, lubelskie, podkarpackie, a także część małopolskiego i świętokrzyskiego.

Reklama

Pogoda Interia ze specjalną prognozą dla wędkarzy, biegaczy, alergików i wiele więcej! Wypróbuj teraz nową aplikację pogodową. Pobierz z Google Play »

Synoptycy ostrzegają, że w tych regionach prognozowane są burze, którym miejscami towarzyszyć będą ulewne opady deszczu od 30 do 40 mm, a lokalnie - w przypadku kumulacji opadów - nawet do 60 mm. Opadom towarzyszyć będzie także silny wiatr, osiągający w porywach 80 km/h. Lokalnie należy spodziewać się także opadów gradu.

Dynamiczny rozwój sytuacji

Ponadto Instytut wydał także ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami z gradem. Obejmują one województwa: opolskie, łódzkie, dolnośląskie, lubuskie, wielkopolskie, kujawsko-pomorskie, pomorskie, warmińsko-mazurskie i podlaskie.

Jak podał IMGW, w tych regionach Polski prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć opady deszczu od 20 do 30 mm, lokalnie do 40 mm oraz porywy wiatru sięgające do 80 km/h. Miejscami może również spaść grad.

CZYTAJ TEŻ: Burze nad Polską: Jak się ochronić? Jak obliczyć, gdzie jest burza?

Ostrzeżenia obowiązują od poniedziałkowego popołudnia do północy, a miejscami także do rana.

Instytut zastrzegł jednocześnie, że w związku z dynamicznie rozwijającą się sytuacją, ostrzeżenia mogą być aktualizowane.

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama