Powered byAccuWeather.com
Nie chcesz zmoknąć?
Pobierz darmową aplikację
Weź parasol

Warszawa

Pogoda teraz Dzisiaj 11:28

6:29 18:24

19:247:31

13°C
 • Przeważnie słonecznie
 • Odczuwalna 12°C
 • Ciśnienie 1035 hPa
 • Wiatr WSW 17 km/h
 • Dla biegaczy
  7
  Bardzo dobre

  Bardzo dobra pogoda dla biegaczy

 • Dla reumatyków
  10
  Wyśmienite

  Warunki atmosferyczne nie stwarzają ryzyka bólu stawów

 • Dla astmatyków
  10
  Wyśmienite

  Idealna pogoda dla astmatyków

19
CAQI
ŹRÓDŁO: Airly
jakość powietrza
Bardzo dobra
pm 2.5
46% normy
pm 10
32% normy
Jutro 19°C 11°C
Piątek 16°C 6°C
Wczytywanie...
Wczytywanie...

Burze z gradem niemal w całym kraju. RCB ostrzega

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa opublikowało zaktualizowany komunikat o możliwości wystąpienia burz. Intensywne opady deszczu i burze z gradem spodziewane są w niemal całym kraju. Dla większości województw wydano ostrzeżenia pierwszego stopnia.

 
Według ostrzeżeń IMGW, które przytacza RCB, na obszarze niemal całego kraju może spaść lokalnie do 40 mm deszczu, a wiatr może osiągać prędkość nawet 80 km/h. Burzom mogą towarzyszyć opady gradu. 

Reklama

Ostrzeżeń nie wydano jedynie dla województw pomorskiego i podlaskiego. W województwie podkarpackim obowiązuje ostrzeżenie drugiego stopnia. Dla pozostałych województw wydano ostrzeżenie pierwszego stopnia. 

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności. RBC przypomina, że w czasie burz należy unikać przebywania pod drzewami, a także na otwartej przestrzeni i w pobliżu przedmiotów zrobionych z metalu mogących "przyciągać" pioruny. 

W czasie burzy najbezpieczniej jest przebywać wewnątrz budynku, i o ile to możliwe, nie należy z niego wychodzić.

Bilans burz

Przypomnijmy, że w ostatnich dniach nad Polską przeszła fala gwałtownych burz. W wyniku porażenia piorunem zmarła jedna osoba. Był to około 40-letni mężczyzna, który schodził ze szczytu Babiej Góry do przełęczy Krowiarki. W Szczyrku goprowcy wyłowili z nurtu potoku wezbranego po burzy ciało 61-letniego mężczyzny. Okoliczności jego śmierci nie są znane. Prawdopodobnie i w tym przypadku wpływ na wypadek miała pogoda.

Z kolei w Pieninach na Sokolicy piorun ranił trzy osoby, w tym jednego obcokrajowca. W akcję ratunkową zaangażowano śmigłowiec Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Jeden z turystów w stanie ciężkim został przetransportowany do szpitala w Nowym Targu.

Gwałtowna burza z gradobiciem przeszła też nad Częstochową. Musieli tam interweniować strażacy, ponieważ w wyniku obfitych opadów, które trwały około 20 minut, liczne piwnice zostały podtopione, a torowiska zalane.

Dowiedz się więcej na temat: RCB

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje